Гейминг компютър за около 1000-1100 лева

Здравейте искам да ви помоля да ми предложите компютър с процесор с вграден видео чип от desktop.bg и видеокарта която може да в от olx

Ryzen 5 1400
1060 3
16br ram 3000mgh
B350 дъно
makki със цветните вентилатори
600 watt
MSI core frozenL

За ryzen 5 1400 не виждам защо му е да си купува отделно охлаждане на процесора а да не ползва стокова спестява някви 50,60 кинта или повече

За какво мислиш да го използваш?

Аз лично не бих купил видеокарта втора ръка, но ти си решаваш. Ако нямаш парите сега, AMD имат APU-та с (сравнително) доста добри вградени видеокарти. Вземи такова и събирай пари за по-сериозно видео.

Също, имаш ли някакви части, които могат да се използват пак? (Захранване, кутия, хард диск)

Ако ти трябва цяла система с “отделна” видеокарта, бих взел това:

В него има вградена видеокарта, която няма да я ползваме, въпреки това, този най-много си струва от Ryzen 3 процесорите. Ако само ще играеш игри, ще стигне.

(repost-нах, понеже бях объркал на кой отговарям :smile: )

Конфигурацията е добра но не искам такова дъно защото не мисля да овърклоквам процесора също искам видео карта от олх защото ще мога да си взема някоя по-добра имам 350 лева за нея

Това е добре но колко пари излиза всичко

Идеята не беше за overclock-ване. B350 дъната за готови от фабриката за 2000 серия Ryzen процесори. Можеш да спесниш някой лев с A320 дъно, но немога да гарантирам, че няма да тряба да update-неш BIOS-а, което неможеш да го направиш без процесор с които дъното да тръгне,

Знам, че можеш да вземеш видеокарта за доста по-малко пари 2-ра ръка, но според мен не си струва риска. GTX 1050 Ti, ще си играе игрите на 1080p medium-high настройки 45-60 fps (зависи от играта).

Ако си се навил за olx, гледай за GTX 970.

Защо ти е притрябвал apu процесор? Ако е защото няма да вземеш картата веднага то тогава ти препоръчвам 2400g, супер процесорче е, аз съм с него от 4 месеца вече, а и цената не е много различна от тази на 2300g като разликата ще я усетиш най-много ако овърклокваш или ако използваш вградената графика, защото 2400g е с vega 11, а 2300g с vega 8. Също си вземи 2 плочки по 4гб, вместо една 8 защото дуал ченъла подпомага доста на процесора и гледай рамта да е над 2666mhz защото ryzen се възползва от бързата рам и има разлика при игрите между 2400 и 3000mhz. Ако търсиш карта втора ръка от олх има 1060 3гб за 300, можеш да намериш и rx570/80 4гб за тия пари ако не се лъжа. Между другото аз продавам rx 480 8гб за 250 лв, ако се интересуваш. Има яки rgb кутии за 80-110 лв, но ако търсиш нещо което свети в един цвят може да намериш и за до 60. Компютъра не е нужно да го вземеш цял, а можеш да поръчаш да ти го сглобят с частите, които си си избрал.
Иначе колкото до частите гледай дъното задължително да е с 4 слота за рам и да поддържат честотата на рамта която ще вземеш, за да не се получи накрая така че рамта ти да е 3200 а дъното да съпортва до 2400. Всичко друго можеш да го избереш сам. Щеше да е хубаво по-рано да пишеш и да го поръчаш днес компютъра за да излезе по-евтини, но каквото такова. Иначе си помисли за картата.

За да го оварклокне

По принцип е по-добре да дадеш малко повече пари за по-добър процесор, от колкото за по-евтин процесор и охлаждане.