Какъв кабел ми трябва за 144hz / 1080p?

Пробвах Display port v3, но той поддържа само 60hz :confused: … Edit: v1. 3 не v3

Може ли малко повече контекст, за това какво се опитваш да направиш, кабел ли търсиш или се чудиш кой порт да ползваш и с какви портове разполагат устройствата ти?

Display port 3, не съществува, може би искаш да кажеш 1.3 и освен това, той би трябвало да поддържа 1080@144.

Кабел който да поддържа 144hz с изключение на dvi-d… Говоря за версиите на hdmi и display port… А за display port не съм сигурен ама май беше 1.3…

Даже DisplayPort 1.0, трябва да го поддържа. Проблемът е някъде другаде. Гледал ли си в Nvidia контролният панел, да ли ти дава опция да минеш на 144hz?

Точно там гледах… Максимално 60hz… С dvi-d става и на 144hz… ( 2рия монитор е на него защото той няма други портове)
Каъо си купих от технополиса 1.3 не поддържаше… Не знам дали кабела не е бил менте?

Display port v3

Проблема ти или е в самия кабел или нещо софтуерно. Лично аз мисля, че Display Port IS BEST PORT и ползвам моя XF240H през display port и не съм имал проблеми с 144 Hz.
Иначе виж в самия контролен панел да нямаш още едно меню с резолюции и от там да избереш 1080p и чак тогава 144 Hz.

Всичко беше избрано точно и при display port нямаше такава опция… Ти кой display port кабел ползваш… Така де версия

Аз бутам 1440p 144hz - ползвам DP кабела, който ми дойде с монитора. Ако имаш такъв включен, пробвай с него :slight_smile:

Нямам…и питам за последен път каква версия на кабела ползвате… Не само да ми казвате какви монитори имате…

Кабела е един и същи, няма разлика във версиите. Но може твоя да е бил китайско мента.
https://www.displayport.org/cables/how-to-choose-a-displayport-cable-and-not-get-a-bad-one/