Ще си купувам комп за около 2,500 без монитора. Струва ли си да се охарча повече за видеокарта (например Geforce GTX 1080)

Дъното и кутията също още не съм решил какви ще са, процесора ще е или i5 или ryzen 5 1600X. Също така водно охлаждане или вентилаторчета?

не разбирам много от части, така че моля не ме критикувайте твърде много.

В момента цените на видеокартите са доста високи и ако решиш да имаш 1080 и хубав процесор ще ти излезне малко над 2500лв

стига първата цифра да остане 2 пак е добре. А и става дума за след лятната ваканция.

много ли е сериозна разликата между 1070 и 1080 (спрямо игри, снимане, обработка etc)?

Ами не е чак толкова голяма! Има малка разлика в честотите и знам че 1080 се справя малко по-добре с игрането на игри на 4k резолюция!

В момента, няма смиъл да си взимаш компютър, цените са много по-високи отколкото трябва да са, а и след известно време от Nvidia трябва да пуснат новите си видеокарти, а от AMD новите процесори на Zen+ арихиректурата.

няма да си купувам комп сега а към края на лятната ваканция. Все пак трябва да събера парите.

Ами като събереш парите пиши пак, защото не се знае какво ще стане до след края на лятната ваканция :slight_smile:

2 Likes

🤔