Компютър до 2000 лева за Gaming и записване на игри

Здравейте! Понеже не съм голям спец във света на компютрите, а сегашният ми лаптоп издъхва пред очите ми, искам да ви попитам дали можете да ми помогнете. Компютърът ще е предимно за играене на игри, но понякога ще снимам на него.

1 Like

Какви игри основно ще играеш и на какъв монитор ги играеш ?

1 Like

Ами основно сега играя Euro Truck Simulator 2, но имам сумати игри във Steam които искам да играя, но не мога защото сегашният ми лаптоп не може да го позволи. Монитор мисля да взимам с компютъра.

1 Like

В момента нямам време да гледам чарколяци, но с тия пари ще си вземеш нещо доста мошничко. А за записването ако имаш Nvidia карта няма да имаш абсолютно никавки проблеми заради ShadowPlay. :slight_smile:

1 Like

Въпроса е какъв монитор ще ползваш? В смисъл 1080p/1440p/4k и на каква честота 60/120/144Hz? :slight_smile:

2 Likes

Еми мисля, че за сега 1080p 120Hz ще ми е достатъчен

1 Like

За монитор:

Използва FreeSync, който не рабори на Nvidia карти, но понеже е 144hz не мисля, че ще е голям проблем (използвам същия с GTX 1080).

Относно компа:

Напоследък има голяма липса на Intel процесори, така че Ryzen. Има i5 8500 за 519 лв, който е по-добър в игри, но според мен разликата не си струва 210 лв.

Nvidia имат ShadowPlay, AMD имат ReLive. На същия bitrate shadowplay изглежда по-добре, но понеже записваш, можеш лесно да компенсираш като вдигнеш bitrate-а с ReLive, файловете ще са малко по-големи. Ако искаш Nvidia видеокарта:

Но аз бих взел тази RX 580. За 20лв. отгоре взимаш карта, която е малко по-бърза и има 2 GB VRAM отгоре.

Има по-добри, но мисля, че това ще свърши работа.

Като събереш пари по-нататък, бих препоръчал да вземеш едно SSD. Цените им са паднали доста. Няма да ти забързат компа като FPS, но Windows захапва по-бързо и като му свикнеш веднъж, няма връщане назад.

3 Likes

I5 8400
Z370 msi a pro
8 gb ram 2 x 4 2400mhz
1 gb hard
120 gb ssd
Gtx 1060 6gb
550w
Кутия си избирай там :joy:

1 Like

И аз заради ShadowPlay съм към отбора на Nvidia, за reLive на AMD не съм много запознат как работи и дали е по-добра от ShadowPlay. Rx580 работи с 3-4 до 10 кадъра по-добре, но ако се пусне 1080p стрийм дали няма да паднат кадрите под тези на Nvidia картата?

Едва ли. Доколкото знам ReLive, като Shadowplay, използва H.264 енкодер чип, който стои на картата.

1 Like

🤔