Геймърска машина за 2800 - 3000лв

За gaming, да може, но според мен, идеята на клипа, е да покаже, че може да се комбинира i3 с 1080 ti, не че е добра идея и, че трябва да се практикува.

Както казах по-горе, не очаквай да stream-ваш и да не ти пука. Определено ще усетиш осезаем спад в fps-a (което е вярно и за 8 ядрения Ryzen, но ще е далеч по-добре). А ако планраш да редактираш видео, очаквай да трябва да оставяш компа през нощта да render-ва.

какво мислиш за тази
процесора ще го сменя със седмица като излезе новото поколение, но мисля че ще ми върши работа поне 3 години преди да сменя видеокартата или процесора който ще взема в бъдеще и това не е компютър за 400лв за да имаме забележки в производителноста
това е една доста добра видеокарта и поне докато излезе игра по тежка от фортнайт няма да имам проблеми
съмнявам се дали човек изобщо може да види повече от 80-100 fps щом youtube ми дава качество от 60 fps на което не се оплаквам

Незнам дали си забелязал, но машината е изчерпана.

Няма смисъл. 6 ядрен Ryzen ще ти свърши работа за всичко, която си казал по-горе че ще правшиш.

Като цяло е така, но от компютър за 2800, аз бих очаквал повече от GTX 1060. Също, невярвам да играш само Fortnite. Има бая хубави игри, които са бая по-тежки от нея.

Ако си на 144hz монитор, определено ще видиш разликата. За качеството на youtube, не се оплакваш, понеже не си видял повече.
Ако си на 60 hz монитор, има игри като CS:GO, където играта, ще изглежда по-гладка, но практически на 60hz монитор, не можеш да видиш повече от 60 fps.

Има причина, поради която има 240hz.

поръчват се защото се зглобяват специално и наистина не вярвам човек да вижда повече от 100 фпс
ти ако гледаш сравняване на компютри с цс и единия даде 200 а другия 600 фпс няма да видиш разлика защото буквално окото ти няма 240 херцово опресняване
това е като 8к телевизорите - човек не може да различава резолюция по-голяма от 1440р и те произвеждат 4к телевизори на луда цена
между 120, 144 и 240 херцов монитор няма разлика

За това може много да се спори. Също така като човек който не е играл на 144hz дълго време няма как да разбереш…

зависи със какво го сравняваш 60 или 120 херцов монитор

Окото работи по съвсем различен начин, няма честота на опресняване.

Зависи за какъв размер на екрана говорим. При 50" телевизор има бая разлика между 1440p и 4K
Зависи и от колко близо се гледа.

точно
на 3 педи от екрана различаваш 1080р а на 2 1440р това е лимита на човека и по високите резолюции са само в главата му
ако си седиш на дивана и цъкаш конзола от 3м ти ще виждаш HD качество 720
това че на 60 херца насича е защото окото ти вижда около 100фпс но не вижда 120, 144 или 240

Всичко което каза е тоталнa глупост.

Първо няма точно измерени данни, колко фпс вижда човешкото око, защото не работи както нещата които се измерват с фпс, и със сигурност има разлика между 60 и 144 херца.

Второ в момента съм с 2 монитора, 1080 и 1440 на еднакво разстояние и разликата я виждам не само в главата ми :slight_smile:

Моя телефон е със супер ненормалната резолюция и виждам разликата като го пусна на макс. При мониторите също има огромна разлика между 1080 и 1440… :smiley:

не намирам сайта но го има и на български

Гледа ли клипа? Да на 27 инча екран, между 4К и 1440p ще е трудно да видиш разликата, но на 50 инча телевизор, разликата е осезаема.

Това е, защото за дадена резолюция, ако искаш да направиш по-голям екран, пикселите трябва да са по-големи, което ги прави по-забележими, не защото човешкото око неможе да ги види.

Да не забравяме, че Linus казва, че няма да докосне 4K 60hz монитор, докато съществува 1440p 144 hz монитор. Явно човешкото око може да види повече от 100 fps.