Ще стигнат ли 750w захранване за 2 видео карти?

Конфигурацията:
CPU: AMD Ryzen 7 3900x
GPU: Nvidia GTX 1070 ( не е клокната)
RAM: 32 GB (4x8GB) 2933mhz hyperx fury
MB: MSI Tomahawk B450
HDD: 2 x 3 TB Seagate Barracuda
SSS: 512GB M.2 Corsair
PSU: Seasonic Focus Plus 750W
Вентилатори: 7 бр. 140мм + това на процесора

Та един пич предложи бартер… VR-a ми срещу Gigabyte RX 580 AUROS… Чисто нова с гаранция и тн
Искам временно да я лепна в компа ми… Няма да я използвам много… Да кажем до 60% натоварване.
Захранването ще стигне ли?
Гледах калкулатори в нета, но предпочитам да чуя вашето мнение.

Ще стигне, без проблем :wink:

4 Likes

То ще стигне, въпросът е как ще я използваш. Единствената игра, която може да използва две напълно различни видеокарти едновременно е Ashes of the Singularity. Deus Ex Mankind Divided, също може, но не работи много добре.

Макар, че с този 3900x, може да си направиш проект като 2 Gamers 1 CPU

2 Likes

Говорих с пича… Оказа се че има и друга видео карта 1070… Ще взема нея и ще ги лепна на SLI…
Едната ще я ползвам за стриймване, другата за играене(има такава опция). Като цяло се занимавам и с 3D проектиране, анимации, видео обработка и тн… Там ще ми е нужно. . А за игрите… Те изобщо не *бават и sli да има :rofl:.

Аз да те питам като цяло… Дали на това дъно ще имам нужда от bridge… Щот съвременните дъна нямат нужда,но това специално пише само за crossfire… Дали изобщо ще ми трябва bridge…?
Яд ме е само, че не е g1 gaming версията, а windforce(gigabyte) … Ама няма пълно щастие

2 Likes

Трябва ти. Даже гледай да е high bandwidth bridge. Може и с нормалните, но има лимитации.

Няма да видиш разлика. Самото енкодиране на видеото се случва на специялен чип на картата.

Незнам какъв софтуер използваш, но повечето дори не поддържат AMD видеокарти. Знам, че Premire Pro за видео редактиране може, но за 3D rendering, Octane и Redshift, не поддържат AMD.

1 Like

За последното… Пак казвам… Ще взема 1070-ката :smiley:

1 Like

Разбрах. Исках само да уточня, че за теб, няма смисъл да взимаш AMD видеокартата.

1 Like

Мерси за уточнението btw светна ми ума за това :smiley: @bumtras спасибо и на теб <3
Локвайте темата

3 Likes

🤔