Лаптоп ASUS GL553VE-FY330 (нещо като ревю)

Здравейте!
Правя тази тема за да изкажа мнението си относно машината и също да ви задам няколко въпроса.
Пълни характеристики на модела:
ПРОЦЕСОР Intel Core i7-7700HQ (4-ядрен, 2.80 -3.80 GHz, 6MB кеш)
ОПЕРАТИВНА ПАМЕТ 8GB (1x 8192MB) - DDR4, 2133MHz
ВИДЕО КАРТАNVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (4GB GDDR5)
ПАМЕТ 1256GB (256GB SSD NVMe + 1TB HDD (7200 оборотa/минута))
ЕКРАН 15.6-инчов (39.62 см.) - 1920x1080 (Full HD), IPS матов
ОПТИЧНО УСТРОЙСТВО без оптично устройство
СВЪРЗАНОСТ LAN 10/100/1000 Мбит/сек, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1
Проблеми:

1. Клавиатурата.Тя изглежда доста добре на снимки и цялата е RGB с възможност за индивидуална подсветка,но нещата не са съвсем това което трябва да бъдат. Диодите които са под клавишите възпроизвеждат много добре стоковия вариант на клавиатурата(този с преливащите се цветове), но не и индивидуалните цветове. Когато сложа клавиатурата в чисто бял цвят, тя все още стой червена, синя или лилава в предишните такива сектори. Клавиатурата не е способна да се доближи дори до белия цвят!
  2. Лаптопът разполага с видеокарта 1050Ti, но игрите изобщо не вървят добре на нея. Не говоря за извънредно тежки игри. Дори Fortnite(на low) не може да поддържа, защото има постоянни lag spike-ове. Софтуерът на Nvidia, GeForce Experience е пълен кен*ф. Постоянно има нелогични ъпдейти които влошават цялата ситуация с игрите. Да не говорим за записване на gameplay.
  3. Независимо коя е играта, независимо от настройките, просто включа ли игра картата и процесорът мигновено вдигат 75 градуса. Стигали са до 78, но не по малко от 75. Лаптопът е почистен и няма неща които да пречат на потокът от въздух.
  4. Лаптопът е адски шумен, при тези температури охлаждането е толкова шумно, че чак е досадно. Геймплейът е невъзможен без слушалки и отделна клавиатура, защото пари под ръката ти.

Молбата ми към вас е, ако някой знае как да оправя постоянните lag spike-ове в игрите, моля да ми помогне.

UPDATE по темата:
Забелязвам, че от време на време, по-точно когато лаптопът е на коленете ми или в различна от нормалната му позиция на бюро или маса, охлаждащият вентилатор издава звуци все едно опира някъде. Другата възможна причина е лагерчетата му (ако има такива) да са се износили.

3 Likes

Трябва да се смени термопастата… Явно е заминала… Ако продължаваш така ще изпържиш видеото…

3 Likes

Страхотна тема!Само можеш да добавиш снимка на лаптопа, за да имаме визуална представа за него :smiley:

5 Likes

Аз сам нищо няма да сменям, защото лаптопът все още е в гаранция. Май ще го връщам на Desktop-а.

3 Likes

Тази вечер ще се постарая да визуализирам всичко за което говоря в темата.

4 Likes

Щом е гаранционен им го даваш на тях и те в сервиза им ще ти я сменят… Вече дали е гаранционно ( смяната) май не… Но гаранцията ще важи и след смяна.

Ето това е максимално белия цвят който клавиатурата може да поддържа.

3 Likes