Компютър за гейминг и програми от сорта на autocad

Искам да попитам за машина от порядъка на 1600 лева, която може да ми върши работа за гейминг и работа с програми като “autocad” и “solidwork”.Имам нещо на предвид, но не съм много запознат и за това реших да попитам.

Процесор: intel Core i5-7400 3.0GHZ (up to 3.5GHz, 6MB cache, TDP 65W, LGA1151)
Чипсет: Intel® B250 Express / ASUS PRIME B250M-K
Памет: Team Group Elite DDR4 8GB 2400MHZ , CL16-16-16-39 1.2V
Хард диск: 1000GB SATA3 Toshiba 32MB кеш 7200 rpm + 120GB SSD Silicon Power S55
Видео карта: ASUS Phoenix GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5 128 bit
Захранванен: Thermaltake Smart RGB 500W
(конфигурацията е от gplay POWERED BY ASUS VОLCANO SSD)

П.С. По евтино ли излиза ако се закупуват по отделно чарковете и да дам на някой да ми ги сглоби и да ми направи Windowsa.

Като цяло бих препоръчал да направиш това, което препоръчах тук:

Също, какво по-точно правиш с AutoCAD и Solidworks.

П.С Зависи, колко ще ти искат за сглобката.

1 Like

Desktop.bg :wink: е решението :wink:

1 Like

П.С. По евтино ли излиза ако се закупуват по отделно чарковете и да дам на някой да ми ги сглоби и да ми направи Windowsa.

Най-евтино излиза ако поръчаш всяка част от различен сайт, където я продават най-евтино и след това си ги сглобиш сам. :smiley:

Иначе нямам никаква идея какъв хардуер изискват програмите, за които говориш.

1 Like

Ползвал съм двете програми и е хубаво да имаш поне 16GB Рам. Зависи наистина какво ще направиш, но за основни неща ще ти вършат работа. На моя лаптоп който е двойно по-слаб с 8GB рам и работят сравнително добре. В смисъл елементарни 3D модели съм правил и беше добре.

1 Like

Благодаря за помощта, предполагам, че за напред ще се използва за 3D чертежи на гараж например или някакви помещения. Няма да избързвам ще изчакам, послушвайки съвета на @TheEagleGamerBG. :blush:

1 Like

🤔