Какво мислите за този bild?

Какво мислите за този bild?

MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit

AMD Ryzen 5 1600 Hexa-Core 3.2GHz turbo boost 4.0 GHz

MSI A320M PRO-VD PLUS

RAM:Още не се знае защото е по-скъпичка от преди и ще чакам да и падне цената.

Deepcool DA500 500W Bronze

И за охладител може да сложа Cooler Master Hyper 212 EVO 120x80x159mm

Дали с тази дънна платка ще мога да овърклокна процесора и дали ще има много bottle neck.Благодаря предварително!

:smiley:

Ами според мен няма нужда от допълнителният охладител, освен ако няма да го клокваш. Относно дъното дали става за Overclock, можеш да видиш на таблицата кои AM4 дъна поддържат Overclock!

Също ще ми е интересно и какъв ти е бюджетът и за какво мислиш да го ползваш този билд? Само за гейминг или за гейминг и заснемане на клипове?

Мисля да ползвам тази дънка платка MSI B350 PC MATE понеже искам комп до макс 1200лв.Мисля да сложа рам J&A 8GB DDR4 2133MHz JA8G21N.Общо 1 204.

Изглежда добре. Аз бих взел охладителя, понеже всички Rysen процесори могат да се клокват ако имаш B или X дъно, и с Rysen Master става супер лесно (@Gothika_47 има tutorial). А и да не го клокваш, системата ще е по-тиха пък и никога незнаеш, какво ще ти се прави след известно време.

Но както каза @bebebaba1234, за какво мислиш да го използваш?

За streaming,gaming и обработване на клипове

Според мен ще трябва да отделиш пари за по хубаво захранване поне silver.

Мога да стоя и с bronze след това може да събера пари за silver

Това, че е бронз, не е проблем. Това просто показва ефективността на захранването, а не колко добре е направено. По-важно е да е от марка, която имат добра репурация и знаят какво правят.

@rorroo1 Но да, определено е добра идея да вземеш по-добро захранване. Останалата система е супер за това, което мислиш да правиш!

Аз бих взел това:

Знам, че е по-скъпичко, но Seasonic, поне според мен, правят най-добрите захранвания.

Незнам може като събера пари да мрънкам на мама или на баща ми да ми го земат :smiley:

Имай предвид, че в момента, цените на видеокартите и RAM-та са прецакани, а видеокартите ще станат по-зле (поне така казват от Nvidia) така, че има доста време. Събирай пари, имай търпение.

Тая рам щом е 100 лева и е само 4ГБ…https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/team-group/elite-t-force-delta-rgb-4gb-ddr4-2400mhz-tf4d44g2400hc15b01-p392049945/ Дано да паднат цените.Но за видео картата мисля че цената е приемлива (за сега) защото преди няколко месеца беше влизо 500ЛВ

Oтносно рам-та. За Rysen е доста важно да вземеш бърза памет. Нещо от сорта на 3200mhz. Относно видеокартата, аз не бих дал повече от 380 лв. за 1050 Ti.

Не съм сигурен дали ще взема 3200mhz рам може и по късно защото сега една такава 8ГБ ДДР4 е 231,69лв

Няма смисъл да я взимаш по-къско, понеже RAM-та върви на скоростта на най-бавната плочка.

Ако взема 3200mhz РАМ За тея пари към 1500 мога да си взема комп с 1060 6gb

В момента нищо не взимай. Няма смисъл.

Аз в момента нямам пари спокойно нищо няма да взимам събрал съм само 128 лева има още време.Мисла да си го взема на black friday може да ми излезе с 100-200 лв по евтино

Идеята е, че няма смисъл да мислиш от сега. Дотогава господ знае какво ще е излезнало и какви ще са цените.

В момента за няма смисъл да купуваш нищо! Цените на рамта и видеокартите са нереално скъпи. 1050Ti преди копачите да изкупуват картите > 350лв. 1050Ti след копачите да изкупуват картите > 450лв и нагоре! Както каза @TheEagleGamerBG

1 Like

🤔