Как да копаем Bitcoin в NiceHash!

Тази тема е за всички, които питат как да копаем Bitcoin. Тук искам да вметна, че това е един от много начини, чрез които можете да копаете, но за мен е най-лесният!

А именно NiceHash!

1. Отивате на https://miner.nicehash.com/ и избирате майнера според вашата карта.
    След като си свалите и инсталирате приложението трябва да видите екран подобен на този:

image

1. Следващата стъпка е да си направите акаунт в https://www.nicehash.com и да разберете своя Bitcoin Wallet.
    Отивате на https://www.nicehash.com/register регистирате се и влизате във вашият акаунт. Цъкате на Wallet и копирате вашият адрес на BTC портфейла, който изглежда по този начин.

1. Връщате се на приложението, което изтеглихте, цъкате на Wallet и поставяте адресът, който сте копирали от сайта.

image

1. Натискате Save, след което e добре да цъкнете на HardWare Details за да видите какво отчита програмата.

image

1. Вижте дали видеокартата ви е в списъка и цъкнете Benchmark All.

image

1. Тук можете да изберете различни тестове. Различни са в скоростта и точността им. Аз ви препоръчвам Precise за най-точни сметки.

image

1. Сега изчаквате тестовете да минат като е добре да не спрете програмите на компютъра, си които биха ползвали видео картата ви.

2. Сега просто цъкате START и ще започнете да копаете. След минута отдолу ще изпише какви са печалбите ви за деня!

Няколко неща, които трябва да спомена:

1. Ако искате да си изтеглите парите трябва да имате Coinbase акаунт, към който да си пратите изкопаните пари да ги обърнете в Евро и да си ги изтеглите.
  2. Ако искате да си изтеглите BTC в друг портфейл има минимални суми, които трябва да имате, може да ги видите в сайта на nicehash.
  3. Daily Estimate-а ви е приблизително колко ще печелите, не го взимайте за чиста монета, то ще се мени според курса на биткойна и някои други неща.
5 Likes

Според мен трябва да направиш урока още по симпъл. Да се показва всяко нещо къде и как трябва да се цъкне иначе хората ще се бунтуват. :smiley:

4 Likes

Който не може да направи нещо да пита, иначе ако сметнеш, че нещо иска промяна винаги може да едитнеш темата :slight_smile:

Темата я направих защото постоятно питат…

Направих ти темата по foolproof. Надявам, се че няма да ме биеш много. :smiley:

1 Like

Това преебава видео картата или процесора, или и двете, нали?

Ползва ги. Дали ги преебава е относително. То и игрането на игри ги “преебава” и рендъра на видео ги “преебава” :smiley: ползваш ли ги им съкращаваш живота това е.

Искам някой да ми прати компоненти за компютъра да копам BTC за цена от 7500 лв. до 8000 лв.
Благодаря предварително!

Знам че доста смахнато ви се струва да дам 8000 лв. за пс да фармя BTC но и ще го използвам са Gaming

Даже ако може за 9790 лв.

От Десктоп.бг ако може

1. Пиши само по един коментар.
  2. Компютър за фармене и компютър за игра са доста различни неща.
  3. Ако никога не си се занимавал с това няма да се оправиш като просто хвърлиш 8000 лв. :smiley:

Gothika_47 познавам хора който копаят BTC и те могат да ме научат как става работата

И нали без това, това е туториал как да фармим BTC

@DiVaKaBg13 Заповядай! Приятно копаене!

Здравейте!
Искам да попитам дали ако теста не е минал например 14/14 а ми например 9/14 пак може ли да се копае нормално или ще е някакъв проблем когато копае ?
Благодаря предварително! :slight_smile:

Може да се копае, просто всеки път ще ти мрънка да мине бенчмарка + изпускаш потенцялна печалба, защото алгоритът, който не ти е бенчмаркнат, може да е най-подходящият за теб, но никога няма да го копае.

2 Likes

Благодаря много за оказаното съдействие! :slight_smile:

1 Like

А какво означава когато испише ( job not found .) ?

В нета пише да си смениш сървъра, в който копаш помагало. Мисля, че от опциите имаше такова, но не съм сигурен.

1 Like

А случайно да знаете нятъкви други miner-и освен този които да работят по-добре от този и пак да са free ?

Имам урок за Awesome Miner и VTC Miner във форума.

Нека изтъкна някои положителни качества, защо този е предпочитания от мен майнер, когато искаш да си взимаш изкопаното в BTC. Ако искаш да си взимаш изкопаната валута, този не е опция!

Първо: Върху продукта работят доста хора и майнарите им са оптимизирани, вадя доста повече HS/s спрямо други майнъри на същите алгоритми.

Второ: Може би най-голямото предимство е възможността да си прехвърлиш изкопаното в CoinBase БЕЗ ТАКСИ(има минимална сума). Което значи, че изкопаното може да си го обърнеш в долари доста бързо. Повечето други pool-ове имат първо такса докато копаш и второ такса когато искаш да си прехвърлиш изкопаното в твой портфейл. Ако копаш по 40$ на ден едва ли те бърка толкова, но за по-малките майнъри таксите са голямо нещо.

Трето: Колко е лесно да подкараш всичко. Повечето пъти се всежда до това да натиснеш 2 бутончета.

Не навивам никого да го ползва, просто изтъквам причините, поради които аз го ползвам.

1 Like

Чудя се дали няма да е по-добре да фармя тук и после да пращам в CoinBase и да обръщам в ETH? :slight_smile:

🤔