Проблем с Boot-ване на инсталационна флашка

Здравейте, понеже братовчед ми има един лаптоп който е на 8 години и трябва да му сменям клавиатура и др. и искам да го преинсталирам, обаче като сложа флашката в компютъра и отворя BOOT менюто ми излизат няколко варианта от които единият е "USB HDD - … (USB 2.0). След като го избера ми изписва да натисна някакъв бутон за да продължи, зарежда и излиза някакъв оранжев екран на бели линии, който продължава да зарежда… Пробвах и да рънна сетъпа като администратор, но и там беше същото. Windows-ът който искам да сложа е “Windows 10 Pro 64bit” и лаптопът е със такъв в момента. От диск не може да се преинсталира, понеже е прецакано оптичното устройство. Лаптопът е “Lenovo N500” . Ако можете да ми помогнете ще съм Ви благодарен много! :slight_smile:

Не знам дали съм намерил точния ( https://www.cnet.com/products/lenovo-n500-4233-15-4-c-575-vista-home-basic-1-gb-ram-160-gb-hdd-series/specs/ ) , но моя съвет е да сложиш нещо по-леко като windows 7 :smiley: понеже от това което виждам ако имаш по-голяма рам от посечната в линка тя няма да ти помогне :smiley: . 2 GB Ram - 32 Bit / 4 GB Ram - 64 Bit . Понеже казваш, че компа ти е на 8 години и от това което видях , може би поддържаш максимум 4 GB RAM , а колко реално имаш не знам…

Да, подобен е само че на моя не е Celeron а Pentium и е с 4GB RAM. Проблемът е че братовчед ми не иска Windows 7, а Windows 10 както си е бил до сега. Предложих му Windows 7 понеже знам че малко по-добре се справя със стари машини. Другият ми проблем е, че няма от къде да взема ISO файла, т.е. от сайта на Microsoft трябва да въведа код, който нямам. Аз си имам оригинален Windows 7 на диск, ама диска не е в мен а и както казах горе, оптичното устройство не работи…

!!! За сега реших проблема с Windows 7 Ultimate, а не с Windows 10! !!

:face_vomiting:
Win10 си е KING и върви най-добре. Щом смотания ми китайски таблет го подкарва почти без проблеми.

Можеш да ъпгрейднеш седмицата до десятка.
Ако не знаеш как да свалиш исото от microsoft, можеш да го свалиш от замунда.

PLS NO. Няма 1 смислена причина да рискуваш да сваляш ISO от там.

Знам че мога и това ЩЯХ да направя, ама оставих седмицата…

Имам си флашки отделни които са ми: Windows 7 Ultimate, WIndows 8, Windows 10, така че знам как се свалят, все пак уча системно програмиране и ги знам, а и ако не можех, баща ми се занимава с IT Support, щях да му кажа да ми свали :wink:

🤔