Съвместимост - Cougar sound card и HyperX Cloud Alpha

Кабелът на Cougar слушалките се прекъснал и вече не работят.
Харесал съм си тези слушалки:

Обаче не ми се дават едни 50лв за звукова карта. Ако намеря донгъл от 3,5мм жак към този порт

Дали софтуерът на cougar ще работи И за тях, и ако не, дали ще има някаква разлика в звука на слушалките със картата но без софтуерът? И ако не стане, дали в някой сервиз ще могат да сменят кабелът на развалените. Също, честа практика ли е да се заменят кабели?

Обикновено не е нужно да се сменя целия кабел. Най-често кабелите се прекъсват до буксата или до слушалките, защото там се огъват най-много. След като се разбере къде прекъсва, може да се отреже и ако е до буксата да се запой нова (понякога може да се използва старата отново), а ако е до слушалките, трябва да се разглобят и да се запой вътре.

Вероятно има сервизи, които го предлагат това, но кога не съм ползвал такъв, понеже си ги оправям сам :blush:.
Ако познаваш човек, който разбира от електроника, ще можа да ти ги оправи. :wink:

Относно донгъла (не съм 100% сиг.), софтуера няма да работи, но разлика в звука едва ли да има.:slight_smile:

1 Like

Благодаря за изчерпателният отговор, и да попитам и още нещичко🙄.
Прекъснатия кабел покрива ли го гаранцията или се спада към графата износване, защото имат още 1 година гаранция.

Директно пиши и питай. Кажи кабела спря да работи и т.н. и искай да ги сменят. :slight_smile:

3 Likes

🤔