Cpu or Gpu for gaming

Значи имам CPU G4560 и GPU GTX 760 и въпроса ми е кое първо да заменя съответно CPU с някое по добро или GPU с някое по добро

Ако няма да стриймваш, определено GPU-то. :wink:

еми относно gpu мисля 1060 3 гб или 1060 6 гб и викам няма ли да има ботълнек

Не мисля, че ще е проблем. :wink:
Мисля, че и останалите ще се съгласят с мене, но нека да видим какво ще кажат. :slight_smile:

1 Like

ок да видим

Аз във момента съм с 1060 3gb Gigabyte G1 gaming и pentium g4560 и не съм много доволен защото във която и игра винаги процесора се товари на 100% а видеото макс на 60/70% и мисля да взема едно i3 8100 за да си реша проблемите. Иначе за 1060 и pentium 4560 мога да кажа кажа че става, не е най мощната конфигурация но може да се каже че върши сравнително добра работа.
На overwatch високи настройки +100 fps
Csgo средни 144+ не пада по ниско и за стотна но съм го локнал на толкова и затова не мога да кажа колко точно има!

ок попринцип моя варянт беше да си взема някоя добра i5 и по натам да си взема 1060 3 гб или 1060 6 гб но щом варянта първо една от две 1060-ки да взема ок

Колко пари ти е бюджета?

за кое по точно

И двете. :sunny:

еми и за двете около 550 лева макс

но това какво засяга въпроса

Ами, купуваш си 1060-ка, а след време си взимаш, по-мощен процесор или 4к монитор и ботълнека (ако имаш такъв) ще се махне :joy:

1 Like

ясно измислил си го :joy::joy:

Ами да :joy:
Това ти е единия вариант.
Друг вариант е да смениш и процесора и видеото, сега, което обаче е над бюджета.
Или да си вземеш 1050ti(примерно) и да останеш с нея, докато си купиш ново PC :joy:

Ако някой друг има още предложения, да казва :slight_smile:

да и да не стане объркаване за бюджета давам макс 400лв за CPU както и да кажем 450-500лв макс за видео но се надявам покрай коледа да стане по евтино

Не си взимай i3-8100!!! Аз съм с него и повярвай и той стои с 100% и не е хубав за 1060 6гб с която съм аз (или си вземи i5-8400 или i3-8350k)

На коя игра?

Колко RAM имаш?

Видео картата разбира се

🤔