CPUCores:: Maximize your fps Работи ли?

Днес видях че тази програма е на намаление в steam

Някой хора казват че работи някой казват че не работи и искам да питам хората тук
Ако работи аз като изкарвам 20 fps на GTA 5 с CPU AMD A4 5300 (знам стар е :frowning: ) и наистина бих се радвал да видя че има такава програма която работи :slight_smile:

Не съм я пробвал, но силно ме съмнява да работи. Освен това може направиш същото без да ползваш тази програма, но ще отнеме повече време и всеки път когато пускаш и спираш игра трябва да оправяш настройките.
Мисля, че няма смисъл от всичкото това, Windows добре си управлява процесите и сам.
Дори и да работи програмата, с твоя двуядрен процесор няма да ти се увеличи FPS-а, дори може и да се намали!

Но няма как да сме 100% сигурни преди да се пробва. Ако искаш, може да потърсиш програмата в някои пиратски сайтове и ако ти върши работа да си я купиш след това. :slight_smile: :wink:

според ревютата работи :slight_smile:

знам … погледнах ги но има и такива които казват че не работи и никой не казва какви части има и не мога да видя на какъв принцип тази програма помага и дали ще ми помогне на мен :confused:

The CPUCores application identifies dozens of Windows programs, background processes, and non-gaming applications, and immediately controls and isolates them to a subsection of your total CPU resources.
CPUCores will then free up a block of CPU resources and dedicated it specifically for a game. You can then launch a Steam game, or any game/program, directly via the CPUCores application. This enables CPUCores to control the processor usage for that game/program and ensure it has dedicated usage to processing cores. Your game no longer has to share resources with the OS / other applications.

Като цяло, казва на Windows процесите и на останалите програми да ползват само малка част от процесора (1 - 2 ядра примерно) и заделя останалите ядра за играта.

Същото това можеш да го направиш и от Task Manager-а но ще ти отнеме повече време да го направиш ръчно. А освен това твоя процесор има само 2 ядра, което значи, че 1-то ядро ще се ползва само от Windows-а, а другото само от играта.

разбрах го и без превода но благодаря за усилията и благодаря за уточненията :slight_smile:

Според мен тази програма няма да ти подобрява FPS дори може да стане обратното. Windows 10 се справя чудесно с разпределението на ресурсите, а ако ти не мислиш така винаги можеш да отвориш таск мениджъра и да спреш което мислиш, че не ти трябва. И ще спестиш 15 кинта. :slight_smile:

Да това го знам,но как пък си помисли че съм на win 10 :thinking: въпреки че скоро ще го сменя на 10 :smiley:

🤔