Dead Pixel на монитор

Преди 6 месеца ми се появи Мъртъв миксел на монитора и на момента си взех друг монитор. Днес на монитора който взех преди 6 месеца се появи Мъртъв Пиксе Всики път щом погледна към него главата ми експлодира. Как да го оправя и ако не мога колко ще ми излезе. Монитора не е скъп но много си го обичам. А и съм с много малък бюджет защото скоро си взех процесор…

Мъртав като черен или си сменя цвета според фона? :smiley:

1 Like

Черен Като ДушаТЪ ми

Няма как. Ако си променяше цвета можеше просто да е stuck пиксел. При него щеше да има някаква надежда, но при теб просто ще трябва да свикнеш. :scream:

3 Likes

Преди време имах зелен пиксел на монитора, натиснах го леко с нокът и се оправи, а монитора още си бачка. :slight_smile:

Смених ТЕмата На ВиндолСаа на ЧерНЪ и са Не го забелязвам. Хубу че не е в средата че тогава щеши да е Лошу

Щом монитора е на 6 месеца, значи има гаранция

Не съм казал че е нов. :frowning: От магазина дет го взех дадоха 3 месеца гаранция

Ех тез монитори…
моя 144 херцовия издържа 1 месец и реши да падне от бюрото, та знай че винаги има и по-лош вариянт от сегашната ти ситуация

Много пъти не ти признават гаранцията ако няма “много” умрели пиксели. Колко е много те си знаят. :smiley:

За някой конкретен случай ли говориш, защото ако да, кажи за коя фирма става въпрос, че да се пазиме от нея😀

3 Likes

ето го малкия Дразнител Малкта точка от ляво другото е от скапана ми камера :frowning: :frowning: А й Не мисля че е черна точка защото прозира цветове . Все едно е оцапано ама не се маха

Ако говориш за това:
ne6to%20na%20monitora
не е умрял пиксел ами изцапано или надраскано.
Внимавай с какво си чистиш монитора да не се надрасква!

ХМммм Чистия Го с Кърпички за монитор. Или Мокри Кърпи. Докато Не го Снимах с телефона МН ми мясаше на Мъртъв Пиксел щото втория съм го водил на ремонт и казаха че ня оправка. Па да е одраскан Нима ли Му Сменя Тва дет мяса на стъкло. Ама честно МАйка ми мн често го удря Щото е пред прозореца. :frowning:

Няма никакво стъкло, всичко което виждаш е част от панела.
Също не е хубаво да ползваш мокри кърпи, спирта може да повреди покритието, но едва ли е от това.

Всеки производител на монитори има политика за мъртви пиксели. Обикновено ако не са поне три, не се обслужва гаранционно.

А конкретно в този случай явно става дума и за някой монитор втора употреба.

2 Likes

🤔