EVGA GeForce GT 730 2GB или IGABYTE GEFORCE GT 710 1GB GDDR5 64 BIT

Здравейте! Понеже искам да си купя нова видео карта защото моята е траш, се натъкнах на тези 2 видео карти. Дилемата ми е че Едната видео карта GT 730 е 2gb но, е ddr3 Памет, а другата GT 710 1GB e с GDDR5 Памет. Чудя се коя от двете да взема и дали няма да изкарвам по ниски резултати в игрите ако избера DDR3?

Нито едната от двете. И двете са trash. Според мен, не си струва да взимаш GT видеокарти, освен ако не е GT 1030 (GDDR5 версията) и дори нея бих я избягвал. Ако можеш се цели за GTX 1050 Ti. Също, каква ти е конфигурацията и за какво мислиш да я използваш?

2 Likes

Както каза @TheEagleGamerBG и двете не струват. GT 1030 е твоята видео карта, ако бюджета ти е толкова нисък.
Друг вариант е да потърсиш видео карти втора ръка, но не се знае на какво ще попаднеш. :wink:

1 Like

Леки игри от сорта на League of Legends.

Дори и за лига да е, минимум GT 1030 (GDDR5 версията). Няма смисъл от по-слаба карта. GT 1030 е на косъм.

EDIT: Каква ти е картата сега?

Супер смешната, вградена nvidia geforce 7025/nforce 630

Иначе с тази смешната видео карта играя игри като Minecraft с 300 fps което е нещо изумително :smiley: Ама при лигата при битките не е много 50+ и е шит

Взимай GT 1030. В сравнение с това, което ти имаш и GT 710 е по-бърза, но пак казвам, няма смисъл. GT 1030 минимум.

Чудех се направо да взема нов компютър, така както дъното ми е старо и даже нямам драйвери за звука при win 10, рамта е ddr3.

Какви са останалите части?

Дъно: ASRock > N68-S3 UCC
Рам: 4GB DDR3 1333mhz
Процесор: AMD Athlon II X2 4400e 2.70GHz
Видео карта: Nvidia Geforce 7025/nforce630

Определено ти е време за нов. Какъв ти е бюджета?

Нисък е поради определени причини. 500 лева

За 500 трудно. Ще видя какво мога да събера. Предполагам, че ще е само за леки игри като лига или Dota?

Да! Като цяло други игри не играя.

AMD Ryzen 5 2400G + ASRock AB350M-HDV + 8G DDR4 2666MHz ADATA + някой части от старият ти компютър.

Така го виждам аз! Като може да се направят някой дребни промени, като по-евтино дъно примерно.

1 Like

+1 за използването на APU. Аз бих го направил така:

Процесора е без SMT, което значи, че ще имаш само 4 ядра с 4 thread-а, но в леки игри няма да има разлика. Вградената карта на 2200G е една идея по-слаба от тази на 2400G, но понеже имаме две плочки рам, би трябвало даже да се справя по-добре от 2400G с една плочка. Финална цена 549 лв.

2 Likes

🤔