Започнах да вадя по-малко FPS на едни и същи игри?

Та ето го и въпроса ми: Каква е причината да вадя по-малко FPS на едни и същи игри, с едни и същи настройки. От къде идва проблема? Благодаря предварително за отговора!

За кой по точно игри става на въпрос

Smite всичко на max вадех по 80-90 FPS сега вада 40-50. И стана така от 1 седмица някъде. И не е само за Smite.

на кои windows си и правил ли си му update

На 10 и съм го update-вал когато трябва, но не е имало update последните 2-3 седмици.

Видео картата каква ти е защото може и да е от нея да прави тези проблеми

750Тi Palit 2GB e картата

преинсталираи си windows и ако пак е така е от компютъра :smiley:

еми не би трябвало да прави този проблем защото все пак видео картата не е лоша единственото нещо което мога да ти кажа е де намалиш настройките малко колкото да не чак толкова малко фпс на тази игра и засега друго не се сещам

1 Like

Актуализирал ли си играта скоро?
Забелязал ли си промяна в графиките?
Какъв ти е процесора?
Инсталирал ли си някакви програми скоро?

Дай малко по-голямо хардуерно/софтуерно инфо за твоята конфигурация ако може( като включиш и ОС-то) :slight_smile: .

1 Like

Също така, чистил ли си скоро компютъра си? Може да се натрупал прах по видео карата и/или процесора.

1 Like

Сменял ли си драйвъри? Да нямаш някоя програма която ти точи картата/процесора? Знаеш ли си градусите на картата, защото при мен процесора вдигаше високи градуси и се оказа, че има цял килим в охлаждането. :joy:

Също ако искаш си промени първия пост и си напиши ВСИЧКИ части на компютъра. :alien:

Има не малко причини нещо да ти мъчи или Hardware-a или операцьонната ти система, което съответно МОЖЕ да е причината да вадиш по-малко FPS.
Най-простите неща, които можеш да направиш е да си сканираш компютъра за вируси, да проверяваш редовно за Windows Update-и и Update-и за всичките ти драйвъри (най-вече за видео картата), да направиш Disk Cleanup на дял C: и да проверяваш за грешки.
Ако “пиратстваш” игри (и не само) има доста голяма вероятност да си хванал някое червейче или конче :Д
Хубаво е и да си отваряш и почистваш компютъра, защото наслояването на прах не е добре за температурите на частите ти.
Не казвам, че трябва да се преинсталира Windows-а ти, но аз лично съм виждал много лоши положения, при които ако не си малко или много специалист е много трудно да се поправят, така че и това е вариант.
Надявам се да съм ти помогнал :slight_smile:

1 Like

Благодаря за съветите. :slight_smile:

Почисти си компютъра

Може да са температурите…

🤔