Помощ за Gaming PC

Здравейте, искам да сглобя PC с бюджет от 1400 лв. задължително с GTX 1060, трябва ми малко помощ с избирането на частите :slight_smile:

Коя 1060. Тази с 3 GB памет или 6? Също предполагам, че ще е за игране на игри?

Да 3 ГБ версия :))))

Да и за играене на игри!

В момента няма как да стане.

Screenshot_4

GTX 1060 или я няма в наличност или е извънземно скъпа.

Когато GTX 1050 Ti е 506 лв. знаеш, че нещо не е наред.

1 Like

Да аз в момента съм с ГТХ 1050 TI и Г4560 но не съм доволен…

Добре, но това няма да напрви една 1060-ка по-евтина.

Дори 1400 лв. не стига за гаминг ПС…

Ще пробвам да събера нещо, но в момента просто не си струва.

btw какви части имаш, за да знам какво не трябва да се купува.

btw ако вече имаш сглобена конфигурация с G4560, можеш само да смениш картата.

121

Според мен не е нужно да сменяш нищо друго освен видео картата, но ако правиш и друго освен да играеш игри (или искаш тези зависещи от процесора да вървят по-добре), можеш и да смениш процесора. Не е нужно да сменяш дъното или други компоненти, ако захранването ти е достатъчно мощно.

Също, кои игри не ти вървят както трябва и какво очакваш от конфигурацията?

Значи аз съм се решил да го продавам този компютър и да взема нов до 1400лв.

Добре, но няма смисъл. С цените на видео картита и RAM паметите, единственото което мога да ти предложа е същата конфигурация като твоята с по-хубава видео карта.

Примерно гта 5 играя със 80-90 ФПС и лагва малко, но фпс си е същия същото така със цс всичко на Medium с ниска резолюция около 140 ФПС пада до 90 и не е Playable…

Това с cs, е малко странно, но няма как GTA 5 да ти върви с 80-90 fps и да “лагва малко”. Също за 1200 лв какво очакваш?

Всъщност го сглобих преди около година за под 1000 лв. https://www.youtube.com/watch?v=7tgdvZGvulI примерно тука със същата конфигурация няма лаг ;p

Именно затова искам да сглобя нов, но явно трябват 3к лв…

Щом конфигурацията на този пич е същата и няма лаг, не мислиш ли, че има някъкъв софтуерен проблем с твоята?

Например???

🤔