Избор между GeForce GT 730 и GeForce GT 710

Преди да задам съответният въпрос набързо ще си изредя частите.

-Захранването ми е 500W на уви фирмата е някаква странна RPC и когато го потърся ми излизат много странни резултати ако някой му се занима да търси пълното му наименование е RPC 50000C 500W.

-Дънната платка е ASRock H81M-VG4.

-Една плочка 4 GB RAM DDR3 1333 MHz.

-Видео картата е на Palit GT 610 2GB GDDR3 която стоково идва на 810 MHz ядрото и 535 MHz паметта но аз съм я overclock-нал на 910 MHz ядрото и 560 MHz паметта и съм увеличил вентилатора да работи на 50% по този начин работи на 31-39 градуса при нормална употреба (ровене из интернет) и макс стига до 60-70 градуса при игране на игри.

-Процесора ми е Intel Pentium G3250 на 3.2 GHz.

И ето го и великия въпрос, коя от двете видео карти да си взема Gigabyte GeForce GT 730 2GB GDDR5 или Gigabyte GeForce GT 710 GV-N710D5-1GI тъй като 730 е 150 лв. а 710 е 88 лв. и просто искам един път да ъбгрейдна и после да не съжелявам. Единствената игра която моето PC подкарва с мъка e Fortnite едвам с 30 FPS които дори не са стабилни влезна ли в по натоварена битка пада до 15-20 FPS и това е след като я overclock-нах иначе преди беше и по-зле btw играта я играя на минимум на windows режим. Ако някой има някакви съвети приемам всичко дори и да не не е свързано с ъпгрейд на видео картата.

И двете ще те разочароват. Ако трябва да вземеш нещо сега.

Имай предвит, че и GT 1030, няма да те изкара за дълко. Ще е полезно да знам какъв с бюджет разполагаш.

Бюджета ми е около 300 лева искам да се придържам към евтина конфигурация защото съм сигурен че и за по-малко пари може да се сглоби нещо добро.

Според мен ще е най-добре да си вземеш още 4 GB RAM (4 е прекалено малко) и да чакаш да паднат цените на видеокартите. Ако е задължително да вземеш карта сега, само GT 1030 влиза в бюджета. По-добре изчакай да паднат цените на видеокартите и си вземи нещо от калибара на GTX 1050 Ti или 1060 3 GB.

Ако искаш, събирай пари и вземи готова конфигурация като, тази:

или каквото е излезнало дотогава.

Използвани части съшо е опция, но според мен е прекалено рисковано, също няма гаранция.

Благодаря ти за бързия отговор

🤔