Google Stadia при нас

Здравейте… някой има ли груба представа Кога и какво ще се случи със мощните desktop pc-та…
След като пуснат Stadia в България.

2 Likes

Нищо. През Stadia можеш да играеш игри.
С мощен PC можеш да рендърваш видеа, да хостваш сървъри, да рисуваш, да браузваш нета и 1000% други неща.
Не знам как стоят нящата със Stadia, но дали ще можеш да играеш игри, които вече имаш в Steam например?

4 Likes

Не! Ще трябва да си ги купиш през техния store.
Това го обявиха официално, не са спеколации.

2 Likes

Gothika значи общо взето комп за геймимг… няма да струва нищо

2 Likes

Няма да се променят чак толкова нещата. Все едно да излезе още една конзола. Вярно ще можеш да играеш PC игри на нея, но качеството на картината ще е по-лошо, а и заради delay-а, няма да става за competitive games. Също какво каза Готьо, на компютър можеш да правиш 1000 други неща. Така че не виждам Стедиата като PC killer. :slight_smile:

3 Likes

Точно в България надали ще има някакъв ефект. Тук повечето хора си залагат на PC и не смеят много, много да експериментират.

2 Likes

Някои, даже, няма и да разберат за Stadia :joy:

3 Likes

Да, аз дори не съм се интересувал в подробности за какво става дума. Знам че става дума за гейминг, ама не знам какъв е хардуера, не съм се интересувал :smiley:

1 Like

На кратко, хардуерът може да е всяко устройство, на което можеш да отвориш Google Chrome (най-вероятно ще има и отделно проложение). Играта върви на техните сървъри и ти сриймват картината.
Има и хардуер, но той е само един джойстик, който се свързва към wi-fi, така се намаля input laga. Но този джойстик не е задължителен.
Ще има free версия, но ако искаш 4К и някви други глезотии, ще плащаш месечна такса. :slight_smile:

1 Like