Високи градуси на GPU

Напослвдък почнах да следя градусите на картаа и забелязах че вдига 80 градуса докато играя… Картата е Palit dual Gtx 1060 3gb :slight_smile:

От колко време не е сменяна пастата, на колко процента работят вентилаторите и чистиш ли я от прахта?

Чистена е от прах преди 2 седмици. ТЕРМО пастата немога да я сменя заради повреден болт който е превъртял човека от който я взех. На Auto са вентилаторите

Превъртял болт, не може да се стегне, но може да се развие. Сиг нещо друго му има. Намери някой майстор/сервиз, който може да го смени.

1 Like

Пфф объркал съммммм. Писах го в час по АЕ… не е превъртян… Тои Е РАЗБИт направо отвътре все едно е изкормен. Все едно някой е взел лъжица и копае картоф. Никоя отверка неще да влезе. В нета гледах не стааа… Па ми трят мн тънки клещи дето имам ама ме е страх да не чупя таз карта че тогава парите за процесор тря отидат за нова карта

1 Like

Щом е повредил болта и щом е втора ръка картата, значи почти сигурно е от термо пастата, не знам защо питаш даже😀
Ако все още е останало нещо от резбата пробвай следното:
Взимаш плосък ластик, и подходяща отвертка и налагаш ластика на резбата, като той би трябвало да уплътни увредената част.
Не съм пробвал този метод и не знам дали работи.
Аз със грешна отвертка си прецаках 2 болта на картата и трябваше със клещи да сгъна горната козметична шина за да отвия след това развалените болтчета със същите клещи. И така сега съм без тази шина, но тогава много внимавах при цялата работа.
Но като цяло съвета ми е: Първо виж на колко точно процента ти работят вентилаторите когато вдига 80°С, сигурен съм че някъде пише. Ако са си на 100% намери начин да се смени пастата, друго възможно, което може да направи е; дай я на някой сервиз пък те да се оправят😂

Аз те разбрах де😁

С ластик пробвах не стана . 33 процената са вентилаторите. 100% натоварване стрес тест 78 градуса . При игра 76-80… И няма да дам на някой друг да ми пипа картата… Все едно да ми подхвърлят левия бъбрек

Хем е добре че нямаш доверие на чужди хора, хем не. Ама ти си знаеш, при повреда от тяхна страна биха ти платили обезщетение, или пък биха се измъкнали, все пак живеем в България. Съветвам те да я извадиш, да я ръчкаш и все ще измислиш нещо, на мен ми отне около няколко дни за да измисля как да махна болтчетата

Ее аз мисля как да го махна и съм на Месец 1 и Там някви Дни… Зех Втора ръка само за дет е 200лв :Д

Поне струва ли си картата, 1060 3гб ли е?

Абе имаш ли добри вентилатори на кутията? Картата може да си върви добре, но кутията ти да е печка. При нас един допълнителен вентилатор ПОД видео картата свали температурата здраво. :smiley:

1 Like

Имам вентилатор ама стой в чекмеджето че не мога да го трая да бучиии. Ако можеше да се намери Кутията ми в нета цената и щеше да е 10лв… Има място за 2 120mm накапака и един по малък от зад. Бих си купил вентилатори ама имам по важни неща като кутия един Ryzen 5 2600 с дъно B320M и 8GB рам а ще мога да направя ъпгреид до 500лв. :slight_smile:

🤔