Коя видео карта бихте взели? GTX 1080TI или GTX 1080

Здравейте! Ами… Реших да не си взимам RTX карта, а да си взема GTX карта,обаче изникна следния въпрос. Да си взема GTX 1080Ti или GTX 1080? Разликата е 3GB във видео паметта и още в ядрата, размера на шината и др. До сега съм карал с GTX1080 8GB на Aorus и съм доволен от пърформънса. Въпросът ми към Вас е, струва ли си да взимам GTX 1080TI за тези 300лв разлика или мога да си взема GTX 1080 8GB Advanced Edition на Asus и тези 300лв да ги вложа в нрщо друго?

1008Ti рабира се

2 Likes

Значи вече имаш 1080 и се чудиш между това дали да вземеш още една или 1080 Ti?
Ако е така, според мен спести си парите и не прави нищо. 2 1080, ще имат проблеми понеже поддръжката на SLI не е кой-знае колко добра, 1080 Ti е околко 25-30% по-бърза, но като се има предвид, че вече имаш 1080, мисля че ще си добре.

Гледай какво ще правят AMD с Navi, и евентуално, какво Nvidia ще пуснат след Turing.

1 Like

Не. До сега съм карал с GTX1080 8GB на компютъра на брат ми, но скоро ще си сглобявам собствен, защото не мога повече да деля един компютър, но явно съм забравил да го напиша

Иначе…Клоня към това да взема GTX 1080 за да мога тези 300лв да ги вложа в SSD например, понеже Afrer Effects проектите ми заемат уникално много място. Но реших и Вас да попитам, какво бихте преценили

Какви са другите части на компа, който мислиш да сглобяваш?
Иначе за видеокартата:

Като цяло, мисля че от тези GTX 1080 Ti си струва най-много. За After Effects обаче SSD ще помонгне много. Ако можеш да изкараш без него за известно време взимай 1080 Ti понеже вече не ги произвеждат. Също, виж RTX карите. Около 200 лв. са повече от 1000 серията, но са една идея по-бързи и имат RTX, което може да е полезно в бъдещето.

TL;DR Ако неможеш да живееш без SSD за After Effects 1080, ако можеш да изчакаш малко 1080 Ti, ако имаш някой друг лев останал, RTX.

1 Like

Аз SSD ще имам. Ще бъде SATA и мислех тези 300лв да ги вложа в NVMe SSD. Иначе за Ti версията съм избрал на Gigabyte, бялата, която е около 1500лв, а ако взимам 1080,ще е на Asus ROG Strix Advanced Edition за около 1300лв. Няма да взема RTX карта, понеже не всички пари ще ги дам аз, също и че знам че дават сини екрани и имат някакъв проблем с живота, затова реших да е от GTX серията. Другите части са:
CPU: Ryzen 7 2700X (Ако някой ден излезе 2800X, ще бъде 2800X)
MB: Asus ROG Strix X470-F
RAM: 2X8GB на Corsair
Video: Чудя се
Захранване: 750W Gold на Seasonic
Кутия: Fractal Design R6 със темп. стъкло.
SSD: Crucial MX500 250GB (за операционната система)
HDD: 1TB на WD

Знам, че в момента в България, Intel процесорите са доста скъпи, но ако намериш 8700k, бих препоръчал него.

1 Like

Държа си на AMD, защото ми е по-ок за стриймване, рендърване на видеа и др.

1 Like

Иначе за видео картата, ще изчакам да чуя още две, три мнения, ако някой естествено напише. :joy:

🤔