HyperX Alloy FPS RGB vs Razer Huntsman

Едната е 200 лв, а другата 280. Струва ли си да дам тези 80 лв отгоре за рейзъра.
От това което разбрах, опто-механичните суичове на huntsman-а кликат ужасно силно, и са подобни на сините Cherry MX на allow elite.
Докато фпс-а е със линейни суичове, което означава че ще са тихи почти като обикновена мембрана, а пък и ще получа подарък кийкапове за всичките бутони на стойност 50 лв, а именно double shot hyperx които са по-качествени(PBT пластмаса) и красиви от оригиналните.
Не намерих подходящо сравнение между Калиó(Kailh) суичовете и рейзърските, но щом вторите са оптични значи трябва да са по-бързи.
Мнения??

1 Like

Hyperx мноо ясно

Аз не бих. Дори и да е по-добра на хартия, това се нови switch-ове, 1-ва генерация продукт, което значи, че ще има проблеми. Ако искаш нещо по-премиум от HyperX-а, аз бих взел BlackWidow.

Зависи коя вземеш. Има модел със сини или червени switch-ове.

Доколкото знам, никоя от клавиатурите за, които говорим не използват Kailh switch-ове. HyperX-а е с Cherry, a Razer-а е с техни си, така че незнам какъв е смисълът да ги сравняваме.

Зависи каква ти е другата периферия

Преди около месец излезе hyperx alloy fps RGB, има модел alloy fps има и alloy elite rgb. Явно не си запознат.

Ето и разликата: както се вижда, Калиó суичовете имат нужда от по-лек натиск за да се задейства командата, по-кратък е хода на движение и имат 20 мил клика отгоре.

1 Like

Мешана скара ми е, слушалки cougar immersa pro, мишка roccat kone aimo

Тогава няма какво да се колебаеш
Клавиатура за 10лв от продавалник :joy:
HyperX
Колко по-бърза може да е рейзъра
На своя компютър ползвам клавиатура с PS/2, а това че не го ползвам от години е друг въпрос

В много случаи PS/2 е по-бърз (с по-малък дилей) от USB, но това е още по-друг въпрос :g47kek:

2 Likes

PS/2 вид кабел ли е?

вече почти не се ползва

4 Likes

Старите клавиатури и мишки го ползват, ясно.

my 2 cents…

Софтуерът на рейзър е светлинни години преди този на останалите.
Ползвал съм и Logitech и други шитни, Рейзъра остава топа.

Ако няма да ти трябва да ремапваш някви копчета или профили на клавиатурата или някакви други такива работи, бих взел hyperx.

3 Likes

Аре па ти!
Това със софтуера е пълна тъпотия!!!
За два шорт къта 80лв отгоре!?
Колко можеш да и настройш на една клавиатура!?

1 Like

Доста :wink: Тва, че ти не го ползваш, не значи, че аз не го ползвам.
Имам над 15 клавишни комбинации, които ползвам всеки ден и те идват от софтуера на клавиатурата.

Примерно, когато си ползвам редактора за програмиране (IDE-то), клвиатурата ми автоматично превключва на дадения профил и имам доста клавишни кобинации и макрота, които ползвам.

2 Likes

Това го казваш като човек, който явно не ги ползва. Аз лично имам по 2-3 профила на мишката само и си правя мега много макроси за да ми спестяват време. Има голяма разлика да едитваш един час и три часа. :smiley:

Трай бе! Ти си с 10 годишна клавиатура
И за мишка - можеш да си изплачеш очите докато 2 часа човъркаш софтуера, но вече почти всяка 30 левова мишка със странични бутони го предлага

Земи трай ти, щото се обаждат по теми, които не си компетентен и очевидно не знаеш за какво става въпрос.

1 Like

Ми то пича, не знае на кого говори и май си проси перма бан