Охлаждане за i5 2500k oC

Имам един комп с Corsair 700W i5 2500K Z68 GTX 560. Ще му взема rx 470 8gb (Може и 2 ако имам пари) Та за да го овъклокна на 4.0 или 4.2 какво ще ми предложите. Ама да не е някво изродско скъпо щото ням мн пари за охлаждане :slight_smile: Мерси Предварително
. И ако Флашна rx 470 на 570 ква е разликата

0 Likes

470 и 570 са почти едни и същи, реално 570тката е овърклокната. Но в олх са на едни и същи цени, само гледай да има поне половин година гаранция. Предполагам знаеш какво да разпитваш.
Ето и един хубав охладител
https://ardes.bg/product/be-quiet-pure-rock-slim-bk008-83986
Само не знам дали няма да е прекалено голям за кутията ти

1 Like

Аз намерих една за 160 с 1 г гаранция към Мост. АМА НЗ да не е Скам :slight_smile:

0 Likes

Аз не бих. Даже при Nvidia картите, които използват SLI bridge за комуникация между двете карти има проблеми като micro stuttering и факта, че не се scale-ват добре. Да не споменавам лошата поддръжка за SLI.

При AMD е още по-зле. Главно, защото картие комуникират през PCI слотовете, което лимитра скоростта и още по-лошата поддръжка за crossfire.

Винаги една по-мощна карта отколкото две по-слаби, поне за мен.

0 Likes

Аз съм съгласен със @TheEagleGamerBG Единствената причина да пусна карти в SLI е ако просто имам две и няма какво да правя втората. Повечето от игрите ВЪОБЩЕ не ползват втората карта и много нови игри не се занимават да оптимизират SLI и CROSSFIRE, защото почти никой не ги ползва.

0 Likes

Ама то за гъзарията :smiley: :smiley: : D Ако намеря още една за 150-200лв И Ще съм гъзар с 2x 570 да светят в тоз кАШон дет Пълен с кабели

0 Likes

вече имаш стар процесор, вече имаш слаба видеокарта, ( ако си от фпс играчите )
защо просто не си смениш компа

0 Likes

Къв ти е проблема… Процесора още си държи и Видео картата вади колкото 570 и gtx 1060…

3 Likes

Съгласен съм с @dobstera. Вярно е, че процесора е малко старичък, но още би трябвало да върши работа.

Относно видеокартата, RX 570 е супер и е достатъчна за повечето игри.

Естествено няма да подкара всичко на Ultra с повече от 60 fps, но за 1080p като повечето настройки са микс от medium и high, не мисля че ще има проблеми.

Пари? Не всеки може да си позволи чисто нов комп.

3 Likes

a т0я К0мп не е моя… Аз съм с i5 2320 и 1060 :slight_smile:

3 Likes

Май не си наясно със понятието “слаба видео карта”.
1030 е слаба, 1050 2gb е слаба. Но rx 570 си е уникална за цената си. Аз имам rx 480 8гб която е почти същата като горе посочената и ми подкарва всички игри на 130-140 фпс

3 Likes

всеки 14 годишен с лична карта може през лятото да си извади граждански договор и да кърти някъде като общ работник

да, но не е на нивото на 1080 или някоя от новото поколение

1 Like

явно играеш само цс

1 Like

А пък ти явно нямаш понятие от видео карти…
Фортнайт 144 твърдо, със дропове до 80 за по половин секунда и пак вдигс до 144.
Ring of elysium 144 нон стоп, бф 1 между 70 до 120.
Forza horizon 4 всичко на макс 50-80
На apex не знам с точност колко изкарва но е над 100. Така че, първо се информирай, преди да коментираш!

2 Likes

пробвай на епик в тилтед и после ме излъжи че е средно 144
всъщност не ме лъжи защото не ми се занимава с теб

1 Like

Маняккккк Ти за Fortnite 1080 ли ше земеш… То ми тря за леки игри и най-тежката която ше са играе е Resident Evil 2

2 Likes

Да, но GTX 1080 е доста по-скъпа. Както каза @dobstera, не ти трябва GTX 1080 за всяка игра.

2 Likes

вече съм взел и имам чувството че съм направил голяма тъпотия след като ви чета дискусията
утре или други ден като я получа я връщам
така обаче ще съм се минал с г7 2700х който ще ботълнеква тази с която купих компютъра

0 Likes

Абе пич, къде си видял да описвам настройките на които играя, никъде нали?
За какво ми е да играя на епик като целта ми е 144фпс, аз да не съм си взел 144 херцовия монитор за украса. Бахти и лапето…
Кат не вяряаш, има интернет за тая работа, това вече не е мой проблем. Аз повече със глупости няма да се занимавам, ай много ти здраве

0 Likes

и каква ти е файдата от карта за 400лв
ти си лапето щом още вярваш в фпс
за какво са ти 140фпс като текстурите са на леш
няма да те убият за 1фпс а и като цяло ти ще реагираш за 1/10 от секундата
и аз взимам последната дума :smiling_imp:

0 Likes