I5-7400 конфигурация

Процесор-Intel Core i5-7400
Дънна платка-ASRock H110M-G/M.2
Захранване-Sea Sonic FOCUS Plus 550 Gold
RAM-4GB DDR4 2400MHz GoodRam (2x)
Памет-1TB 7200 rpm Western Digital Blue
Кутия-RAIDMAX EXO GREEN
Видео карта-Ще бъде 1050ti на Asus

Какво мислите за части ако има по-добри от тези на почти същата цена предлагайте.

Аз лично, не бих купил конфигурация сега, но ако ти се налага аз бих:

заменил процесора за Intel Core i3-8100. За 265 лв. е буквално същото нещо

или ако искаш малко повече, за 400 лв има това, което е почти равно на i7 7700k

Понеже и двата процесора са Coffee Lake, ще ти трябва друго дъно:

Понеже от Intel, още не се пуснали B и H чипсетовете, които ще се по-ефтини, но не поддържат overclock-ване, трябва да вземеш Z чипсет. Няма да можеш да изпозлваш overclocking поддръжката на дъното, но засега няма друга опция.

i3-ката, която е постнах + дъното което постнах е 72 лева по-скъпо, но ако изчакаш от intel да пуснат B и H чипсетовете можеш да спестиш около 94 лв. (ако бюджетните дъна на intel са същата цена като сегашните или малко по-скъпи).

Имай в предвит, че това го препоръчвам за игране на игри, ако ще стриймваш, препоръчвам да погледнеш Rysen процесорите от AMD.

@TheEagleGamerBG Добър съвет ама мисля също, че трябва да си смени захранването на нещо, което се се затвърдило като марка с добри захранвания

Аз незнам за по-добра марка от SeaSonic

Кога ще дойдат новите дъна а и има време все още не съм събрал но просто мисля идеи

Знам че ще нахалствам ако може някаква примерна конфигурация.С i3-8100

Според това

https://www.pcper.com/news/Motherboards/Leaked-Update-Shows-Intel-Launching-New-300-Series-Chipsets-2018

До края на Март трябва да са излезнали.

За примерна конфигурация просто сменяш процесора и дъното на тази, която си постнал погоре. :slight_smile:

🤔