Intel core i5 8400 със отделно захранване или Intel core i7 8700 със захранване от кутията за от 4 до 6 месеца

Intel core i5 8400 със отделно захранване или Intel core i7 8700 със захранване от кутията за от 4 до 6 месеца с риск да си увредя CPU-то като използвам Nvidia GTX 1050ti 4GB без нужда от допълнително захранване

Нито едното. Изчакай тези 4 до 6 месеца и взимай тогава.

btw за какво мислиш да използва компютъра ??

Да играя и да снимам всичкото XXX от
Zamunda

Да гледам всичкото XXX

За игране на игри и XXX, не ти трябва i7 8700. Взимай i5 8400.

btw какъв ти е бюджета и останалата конфигурация?

Аз ще и снимам иначе да 8400 е идиално

Не мисля, че може да си повредиш процесора, като използваш стоковото захранване. Може компютърът да гасне като го натовариш, но е малко вероятно, частите не изискват толкова много ток. Стига захранването да е поне 500W, трябва да е наред.
Най-лошото, което може да стане, е да изпуши, но това е мнооого малко вероятно и дори тогава процесорът ти ще оцелее. :wink:

Мислиш ли да стриймваш? Също, ако мислиш да си редактираш клиповете, коя програма мислиш да използваш?

Да , но една идея по-напред и ще обрапотва със Adobe Premiere Pro.exe или Wondershare Filmora 8 гб нали ще стигнат до някъде би трябвало и е една плочка за бъдещ абгрейит

То е 550watt винаги съм се притеснявал от зхранванията по едно време щях да взема 1000watt така че но мс и има много малък шанс но мисля че бяха нужни специфични условия

Да, да го зарееш с вода, но тогава и 1000W може да не те спасят :joy: :kappa:

1 Like

ако това се случи

1. ще се депресирам
  2. ще плача много
  3. хвърлям топа
3 Likes

🤔