Струва ли си Intel Core i9 пред Intel Core i7?

voodooheadstv

мислиш ли че intel core i9 си заслужава като цена пред intel core i7защото разликата е доста голяма

3 Likes

Не, като цяло интел не са много добра опция в момента, много са им високи цените.
Аз затова предпочетох амд.

4 Likes

Зависи за какво ще се използва и какъв е бюджета. Също, за кои модели говориш?

P.S Гледай да пишеш на кирилица.

3 Likes

да аз в момента използвам амд ризен 5 но се чудя дали да не мина на интел и дали не са по добре?

1 Like

За какво? Игри ли ще играеш, видео ли ще обработваш? Нещо друго, което не съм споменал?

1 Like

главно игри

1 Like

Каква ти е видеокартата? Като цяло за игри, даже i7 е малко много. Новите i5 са достатъчни за почти всичко.

Иначе, да за игри intel са по-добри, но ако си с Ryzen 5, ще трябва да взимаш и дъно. Като се вземе предвид, че в момента цените на intel не са много привлекателни и това колко са по-бързи от AMD в игри, бих казал че няма смисъл.

Това зависи и от бюджета ти, разбира се. Ако имаш пари да гориш, защо не?

4 Likes

Добре Мерси

1 Like

i7 е по-добър защото можеш да го клокнеш (стига да имаш добро охлаждане) и да се представя като стоков i9
Това обаче не е добро решение, защото можеш да изгориш няколко ядра с годините

1 Like

i5 клокната на 5,0 се справя като i7
:ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::+1:

0 Likes

Зависи от приложението.

Едва ли. Ако внимаваш, риска не е толкова голям. А ако реши да изгори, ще изгори целия, не няколко ядра.

5 Likes

Едва ли има някой заклет Minecraft играч
При днешните тежки игри това е доста голям риск
Айде да го сложим 17%

1 Like

Ако температурите ти са нормални, овърклока ще окаже много малко влияние върху живота на процесора.
А дори и да му скъси живота, вероятно ще му дойде време за ъпгрейд, много преди да изгори. :wink:

4 Likes

Ако смяташ да сменяш процесор изчакай AMD да пуснат 3 генерация със zen 3 архитектурата а и intel процесорите в момента изобщо не си заслужават парите за 10 fps отгоре

5 Likes

Една от най-големите глупости, които съм чел в последните постове :slight_smile:
Не може да изгори “ядрото”. С годините може да не можеш да го клокнеш толкова високо и да ти крашва системата, но да изгориш ядро е почти невъзможно.

Кво става ако клокнем i9?

5 Likes

core i11 :kappa:

7 Likes

Никой нямам за цел да обидя, но едва ли повечето тук биха били в състояние да вземат охлаждане за 100-150 лв

4 Likes

моето охлаждане е това Воден охладител Cooler Master MasterLiquid ML240R RGB MLX-D24M-A20PC-R1 - на топ цена - Ardes.bg

5 Likes

Виждам, че си от скоро във форума и явно не познаваш членовете много добре.
Това че може би ти не можеш да си го позволиш, не значи че и ние не можем.

4 Likes

Тука не ставаше въпрос да обидиш някого. Въпроса беше, че това което написа е невярно и може да заблудиш автора, относно покупката му. Аз също не съм целял да обидя теб.

3 Likes