Ръстът в цените на intel-ските процесори

Обмислих и преминаването към AMD видео карти след като господата от Nvidia решиха, че ще спират производството на gtx сериите видео карти заради своите нови шитни… Чакаме Rx680 с GDDR6 на цена от 400$ … Според мен AMD дръпнаха доста нагоре и по мое мнение аз намирам съотношение цена/качество. :slight_smile:
Btw тоя 2700x е велик :joy::joy:

1 Like

щом казваш :\ UserBenchmark: AMD Ryzen 7 2700X vs Intel Core i5-8600K

@antibgxd69 колкото по-голяма цената толкова по голямо качество, само дето с всяко ново поколение процесори на интел сокета се променя, качеството не отива към по-добро и което значи нова дънна платка на откачена цена при решение за ъпгрейд… А ако си забелязал, AMD държат на един сокет 3 поколения процесори :slight_smile: ъпдейтваш дъното и си ти…

Бенчмарковете да не те бъркат… При стриймване с процесор AMD вадят много по добри резултати от 8600k, при използване само за игри 15-20 fps не са чак от такова значение :), но ако става дума за 4К при AMD е силата .
И аз преди мислех да взема Intek, но добре че не го направих.

Незнам за теб, но поне при мен разликата между 45 и 60 fps, е доста осезаема.

При 4K няма значение. Разликата ще е 1-2 fps понеже видеокартата е максната.

Иначе напълно съм съгласен за stream-ването и, това че AMD вече второ поколение Ryzen процесори могат да работят на старите дъна.

Незнам защо @antibgxd69 сравнява 2700X с i5 8600k, понеже като цена (и мощност) трябва да се сравнява с i7 8700k.

3 Likes

🤔