Проблем с монитор LG

Здравейте, вчера се сдобих с втори монитор LG FLATRON L2000CE.
вкарах D-SUB порта в компщтъра и в момента в който го вкарах излезе на монитора надпис : Analog Power Saving Mode, и от синя светлина монитора превключи на жълта (power saving).
Не мога да го оправя пробвах с изклщчване на компютъра вадене на кабелите и НИЩО.
В Displey Settings на Windows 10 не ми излиза че има втори монитор пише : Didn’t detect any other display.
Моля ако някой знае как да си реша проблема да ми пише, защото начините на които попадам в Google не сработиха.
(Монитора е в добро състояние до озни ден беше използван от близък човек като главен монитор.)
Благодаря предварително.

1 Like

Ровил ли си в менюто на самоя монитор да видиш дали няма някакъв power saving мод? Сигурен ли си, че е включен където трябва?

1 Like

Сигурен ли си, че монитора е включен, натисна ли power бутона?

1 Like

Да монитора е включен на правилното място и когато се пусне power saving moda не мога да натискам нищо дори и менюто. Мога само да го изключа.

1 Like

Да включен и натиснат мога да прикача видео ако е неубходимо.

1 Like

Мониторите влизат в “power saving mode”, когато не получават сигнал. Възможно е кабелът ти да е прекъснат, ако ползваш някакъв преходник е силно вероятно, той да е проблема. Възможно е портовете на монитора или на видео картата ти да не работят, но това е най-малко вероятният вариант.
Защо не ползваш DVI? Колко е стара видео картата ти, че да има VGA?:thinking:

1 Like

Видео картата ми е Nvidia Geforce 1060 ti и включвам VGA към процесора който е Intel i 5 - 6500. не съм пробвал с DVI защото нямам такъв в нас. Използвам кабела с който ми беше даден монитора. Също така монитора работеше до последно с този кабел от човекаот когото го взех.

1 Like

В биоса трябва да има настройка, която изключва видеото на процесора, когато имаш включена външна видео карта. Предполагам е от това.

2 Likes

Някакъв линк обяснено по подробно можеш ли да ми пратиш?

1 Like

На всяка дънна платка е различно, трябва сам да го намериш. Или поне кажи какъв е модела на дъното ти, може да намеря нещо.

1 Like

Gigabyte Technology Co., Ltd. H170-HD3-CF това ми е дъното
Gigabyte H170-HD3

1 Like

В менюто “Chipset” - Internal Graphics трябва да е Enabled
И в менюто “Power Management” - RC6(Render Standby) мисля, че трябва да е Disabled
Процесора може да става малко по-топъл докато работи вграденото му видео, едва ли да бъде проблем, но го имай предвид.
Най-добрият вариант е и двата монитора да са включени във видео картата.

Благодаря! В момента единия ми монитор тоест главния е във виедо картата но другия няма как, защото нямам такъв порт на нея.

1 Like

За втория монитор може да ползваш преходник DisplayPort към DVI или HDMI към DVI.
A успя ли да тръгне към вграденото видео? :thinking:

1 Like

🤔