Low Fps Windows 10

Здравейте, Пичове. От около 3 дена изпитвам този проблем - малко фпс на игрите без реална причина. Не съм теглил абсолютно нищо в деня на възникването на този проблем. Преинсталирах компа 2 пъти, но фпс си остана един и същ (30 фпс макс на цс, 40 на лига, 50 на фифа). С 1060 3gb-това съм, intel core i5-4460, 8 ram, на WIN 10. Не мисля, че проблемът е в процесора, защото дните преди този спад на фпс-а си изкарвах на игрите чисти 200+ фрейма. Може ли да ми дадете съвет, защото нито едно от видеата в тубата не помогнаха, а и съм сигурен, че поне един от вас е изпитвал подобен проблем.
Благодаря!

1 Like

Инсталирал ли си драйвери?

2 Likes

да, и след 2-те преинсталации. Също гледах да не съм капнал нещо, но сякаш не съм.

1 Like

Пробвай със по-стара версия на Windows 10, примерно 1709. Също, преди на кой Windows беше?

2 Likes

От 2015-та съм на уин 7 до към август началото, оттогава съм на уин 10, иначе как по-точно мога да върна версия, т.е както в случая 1709?

Може да има начин, да се мине на стара версия без преинсталация, но аз незнам как става това. Аз бих свалил по-стара версия на Win 10 (1709) и бих преинсталирал компа пак.

2 Likes

Като се замисля проблемите ми дойдоха след последният ъпдейт на уиндоус, може и просто да си съчинявам, но може, ще опитам :grin::thinking:

1 Like

Ще пиша, надявам се всичко да се оправи, че вече 3-ти ден преинсталвам и инсталвам хаха

1 Like

Не помогна :frowning:

Как са ти температурите? Да не би някой вентилатор да е отказал :thinking:

1 Like

Гледах, напълно нормални

1 Like

Aко сменя на 7-ца дали ще се оправи?

1 Like

Не знам. Но ако нищо друго не помага си струва да се опита.

2 Likes

Meн не ми се опитва, защото не знам какво трябва да направя, за да си изтегля драйвърите за нета :expressionless:

Същото е като при winodws 10.
Обикновено Winodws сам си инсталира някакви драйвъри, но най-добре е докато си още с 10-ката да си изтеглиш драйвърите от сайта на дъното и след като инсталираш 7-цата да инсталираш и тях.

1 Like

Не съм голям техник, но ако ти е здало багажа захранването, то това може да е причината. Също така с колко рам си, може някоя от плочките да е загинала или да се е разместила.

Захранването ми е на половин година, а иначе 8 рам

1 Like

Не помогна и това :sleepy:

1 Like

Ако и на windows 7 fps-а е същия, вероятно проблема е хардуерен. Овъклоквал ли си нещо? Пробвай да ресетнеш биоса!

1 Like

Не знам как, че да го овърлокна, а как да ресетна биоса? Иначе защо да е хардуерен, като нямам проблеми с Дискорд, Ютуб и т.н.

1 Like

🤔