Minecraft OptiFine Tutorial

Здравейте на всички! Днес искам да Ви покажа в няколко лесни стъпки как да си свалите OptiFine за Minecraft и как да си сложим шейдъри.OptiFine се сваля от сайта им: OptiFine Downloads
Но когато отворите сайта виждате, че има OptiFine до версия 1.13.2.
За да можете да намерите OptiFine за версия 1.14 и т.н. трябва да натиснете на “preview versions”
След което ще ви излезе списък със OptiFine версиите.Аз лично ще си изтегля OptiFine версията за Minecraft 1.14.2
За да свалите OptiFine версията, която Вие сте избрали натиснете бутона ‘Download’, точно след надписа на версията.

Когато го натиснете ще ви откара към сайта за сваляне.
Натискате върху надписа и ще започнете да сваляте OptiFine за Minecraft като .jar файл.
Когато вече го свалите ще трябва да отидете в директорията на Minecraft.Как да отидете до там?
Аз лично съм със Windows 10 и за да отида до там трябва да напиша в търсачката %appdata%
След което ще ви излезе папка %appdata%, цъкате върху нея и там ще ви излязат множество от папки, но Вие ще трябва да изберете папката ‘’.Minecraft’’
Когато вече се намирате в нея, ще трябва да отидете в папката ‘‘versions’’
Там Вие ще трябва да поставите файла, който изтеглихте, тоест там трябва да поставите OptiFine файлът, който преди малко свалихте
След като файлът е поставен там, Вие ще трябва да го отворите и ще трябва да го инсталирате
, като натиснете ‘‘Install’’, след което ще ви изпише, че OptiFine е инсталиран успешно.
Но сега как да играем с OptiFine, когато вече сме го свалили и инсталирали?
Нужно е да отворите Minecraft и да отидете на ‘‘Launch Options’’
след което натискате ‘‘Add New’’ и там вече избирате версия, но като версия Вие ще трябва да изберете OptiFine.
Screenshot_12
Натискате Save и избирате да играете с него.И готово, Вие вече се сдобихте с OptiFine на Minecraft, пожелавам Ви приятна игра!Скоро ще направя и клип в YouTube за това и как да си сложим OptiFine и да си свалим шейдъри и още много дуриг tutorial-и за Minecraft :slight_smile:

6 Likes

@themonk258
Много полезен tutorial! Ако може да направиш и нещо подобно за texture pack ще съм ти много благодарен! :slight_smile:

5 Likes

Къде е това Install ?

1 Like

как да го отворя и инсталирам ?

1 Like

Не ти дава да отвориш файла, защото май нямаш инсталирана Java…

Обаче имам инсталирана Minecraft
От къде да си инталирам Java

Само гледай да е правилната версия.
https://www.java.com/en/download/
Ти кой Minecraft играеш? Java версията или Win10 версията.

Java (10 символа)

Много добър tutorial! Може ли да направиш как се прави сървър.

2 Likes

🤔