Как да изтрия каквото поискам от My computer

Останал е целия windows 10 от предишната преинсталация, но компютъра не ми дава да изтрия определение файлове. Обикновено ми казва да поискам разрешение от SYSTEMS и още други, чийто имена не помня. Какво точно трябва да направя за да мога да трия каквито си поискам системни файлове?

1 Like

Ако говориш за папка Winows.old, тя само ще се изтрие след вземе. Ако искаш да я изтриеш, мисля че я имаше тази опция в настройките, не съм сиг.
Ако говориш за нещо друго, става сложно. Може да пробваш, да отвориш конзолата като администратор и да изтриеш файловете с команди. Но малко ме съмнява да се получи, понеже Microsoft много добре са защитили повечето файлове. В този случай, можеби най-лесният вариант е да boot-неш Linux от флаш и ще можеш да изтриеш, които файлове си поискаш. :wink:

1 Like

Ще пробвам!

Момент !
При Boot не ти ли дава опция за избиране над две или повече ОС в случая Windows?

Ако да при избиране на новия Windows ли не ти дава да изтриеш стария или при стария? :thinking:

Инсталирах новия директно на ссд-то без да трия стария, не помня защо точно го направих, май не ми се занимаваше…

Буквално, трябва да цъкнеш на две места, докато инсталираш Winodws, за да се форматира диска преди Windows да се инсталира. Това е ако си boot-нал от диск или флашка.
Ако си започнал инсталацията през стария Winodws, няма как да го изтриеш по време на инсталацията.

🤔