Nvidia тихо пускат по-слаб вариант на GT 1030 с DDR4 памет

https://www.anandtech.com/show/12614/nvidia-quietly-rolls-out-slower-lower-tdp-geforce-gt-1030-with-ddr4-vram

Това е предназначено за хора, които смятат да взимат GT 1030 видеокарта. Внимавайте!
Не очаквайте това да го пише в името на самата карта, като “GT 1030 DDR4 Edition”. Гледайте в характеристиките на самата карта с каква памет е!

Промяната от GDDR5 към DDR4 ще намали мощността на картата. Не се знае още с колко, но когато паметта е 1/3 от скоростта на нормалната GT 1030, определено ще има разлика. Паметта на картата има доста голямо значение как ще се представя.

Поради тази причина се препоръчва бърза памет, когато ще си взимате компютър и мислите да използвате вградената видеокарта (тя използва RAM като видео памет).

Само да добавя, AMD също са правили този номер (вярно е, че беше преди много време) и на Nvidia, това не им е първият път.

3 Likes

Много полезно мерси :+1:

Поне това трябва да намали цената, понеже GDDR5 чиповете са скъпи в момента. Right???

DDR4 също са скъпи. Доколкото знам трябва да има два варианта, едната с GDDR5, а другата с DDR4.

До сега вариантите бяха 1GB GDDR5 и 2GB GDDR3, знае ли се колко GB ще е тази GDDR4?

До сега вариантите бяха с 2GB GDDR5 и това е.

Доколкото цената и паметта, най-вероятно пак ще е 2 GB, но DDR4. Също съм 99% сигурен, че ще е DDR4, а не GDDR4.

Явно нещо съм се объркал.
А DDR4 паметите също са скъпи. Така че, за какво го правят това, в смис какво печелят.

Явно DDR4 е по-евтина от GDDR5.

🤔