NvME на Acer Veriton (BIOS MODDING)

Здравейте колеги… някой от вас случайно да е подкарвал NvME на през PCI-Express АДАПТЕР Имам предвид да подкара Window от ssd-то… ако знаете някакви начини
гледах разни клипове форуми четох чрез Модифициране на Биос примерно…
ако някой знае как мога да му пратя оригинален Биос Файл… или нз…
дайте някво решение, че се мъча 2 месеца сигурен съм че има начин…
КОМПА е ACER Veriton със дъно: M4610G Bios P01-B0, 8/31/2012
Благодаря Предварително… ще съм благодарен да дадете накакво мнение дори и някой сервиз във северозападния окръг Враца Монтана София… където да правят тези операции

1 Like

Съмнява ме, че ще стане. Като гледам, това дъно е за intel процесори от 2000 серията, което ще рече около 2011 година.

Първите версии на NVME протокола излизат година по-късно, което ще рече, че от гледна точка на хадуер, това дъно няма как да го поддържа. Незнам дали NVME изисква промени в хадруера, но дори и нещо малко да са пипнали, няма да стане.

Пък дори и да тръгне, няма да е оптимално. Дизайна на процесорите за това дъно и самото то, не са правени да поддържат NVME.

Също, много внимавай като бараникаш по BIOS-a, понеже без да искаш, можеш да се сдобиеш с нова изтривалка за крака.

2 Likes

Колега след мод-ване на новия BIOS взе че тръгна качих Windows на m2-ката и го буутва през PCI-Express слота и е доста оптимално… доста… сега да попитам като нямам друг свободен pci-e слот… как да сложа допълнително видео? Идеи? Външни има ли заслужава ли си?

1 Like

Неможеш. За външно видео, единствена опция е през Thunderbolt 3, който твоят комп няма.

1 Like

Пробвай да сложиш SSD-то на нещо такова и нормална видео карта

1 Like

Всъщност… Може…

Мързи ме да се обяснявам и направо ти давам видеото :grin:
1 Like

Знам за това, незнам обаче как ще помогне тук. Acer Veriton е desktop.

1 Like

🤔