Настройките на OBS на Gothika_47

Ако не искате да ползвате OBS Studio може да свалите Stream Labs OBS от тук:

Прекалено много хора ме питате за настройките ми в OBS Studio затова ще ги сложа тук и ще ви обясня какво, защо и как. Нека започнем:

Stream

Няма много за гледане. Ползвам Twitch. За най-добрия сървър ползвах TwitchTest за да намеря, най-добрия сървър за мен.

Output

• Streaming

Encoder: Ползвам x264, защото съм запознат с него и ме мързи да тествам NVENC.
Rescale Output: На снимката е пуснат, защото преди стриймвах на 1280x720, но вече съм го спрял тъй като стриймвам на 1920x1080.
Bitrate: Нагласен е на 5000, защото съм Twitch Partner, интернета ми без проблеми го поддържа и процесора ми е към 800 лева. При вас цифрите може да са по-ниски според хардуера/интернета ви.
CPU Usage Preset: Оставям го на veryfast. Ако го сложите на по-бавна настройка, качеството ви ще е по-добро, НО значително ще затлачи процесора ви. Като си оправя овърклока може и да го вдигна.

• Recording

Recording Format: MP4 = KING!
Audio Track: Записвам с 3 аудио трака.
Encoder: x264 е най-доброто за мен.
Rescale Output: Спряно, защото искам висока резолюция на записите си.
Rate Control: Ползвам CRF с настройка от 21. На кратко, така когато записвам и на екрана няма много движение OBS записва с по-нисък Bitrate а когато почна да мърдам мишката като бълха на кокаин Bitrate автоматично се качва и записа изглежда добре.
Обяснение:
6qbC1V4
CPU Usage Preset: ultrafast, защото… просто работи. Ако искате експериментирайте с по-високи, но мисля, че е безмислено.
Кадър от запис на Fortnite с горните настройки като bitrate е към 39 000:

Video

Това стига ли ви? Повечето от другите неща не съм ги пипал много. :smiley:

3 Likes

Мерси, а защо си на енкодера x264, а не например на NVENC H.264?

Не съм го сменял от както смених видео картата и не знам как работи другия. Като разуча може да го сменя.

Ами казват, че ако си с Nvidia видеокарта, можеш да използваш NVENC енкодера и така можеш да записваш с много високо качество, без да ти дропва кадри. Даже един пич го написа в тази тема => Помощ за настройки в OBS за хубаво качество

това ми помогна много за моите настроики само тествах и нищо не ставаше!

Да бе ама той няма процесор за 900 лева. :smiley: Видеокартата ми да се занимава с играта със сегашните настройки OBS натоварва процесора на 10-15% и никога не дропя кадри освен ако не е от нета.

2 Likes

Ясно! Мерси много за темата

Готьо, защо на записа face cam. върви по-бавно от записа?

Кадрите ти нещо може да не са наред.

🤔