За да снимаме клипове с obs със x264 енколдер трябва ли ни силна видео карта освен процесор?

voodooheadstv

Здравейте имам проблем със записването на клиповете на 1080p 60 фпс на игри които изискват повече видео карта. И не знам защо става така понеже записвам на x264 енколдер тоест не би трябвало това да зависи от видео картата ми. Докато записвам процесора ми седи до максимум 50% тоест не ботълнеква. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен. :slight_smile:

А какъв е проблема?
На кои игри се получава?
Какви са ти процесора, видео картата, windows-а?
Можеш ли да дадеш някакви примери, скрийшоти на настройки, на използването на процесор, видео карта и т.н.?

Процесор: Ryzen 5 1600x 3,9 Gh
Рам: 16 gb ddr4 2666 mhz
Видео карта: Amd rx460 4gb

Единствените игри които мога да записвам са лига и цс и дори в цс понякога кадрите на записа падат до около 40 а играя играта с около 200 и отгоре. В игри които изискват повече натоварване на видео картата като Path ot exile, cuisine royale, the forest просто аз играя с фпс често над 60 дори а записа е с около 10 фпс. Докато записвам и играя въпросните лагващи на запис игри процесора ми се натоварва до 60% най много да кажем, тоест не би трябвало той да е проблема. За жалост нямам втори монитор за да видя какво ми изкарва obs докато играя и записвам (смисъл дали претоварва енколдера)

Не съм експерт по записванията :slight_smile: , но пробвай да качиш битрейта на 20000. Мисля, че може и да промениш CBR на VBR, за да ти се намали големината на файловете.
Успех! :wink:

Мерси също сега забелязах че ако си огранича fps-а на някоя игра този лаг изчезва. Просто като видео карата ми не удря 100% няма проблеми. Явно просто ми трябва по сила видео карта ако искам да се занимавам с такива неща

Пробвай да записваш с видеокартата. Знам, че звучи counter-intuitive, но на самата карта има чип, който се грижи за енкодирането. Под енкодер, търси AMD VCE и вдигни bitrate-а на около 55000.