OBS проблем с качеството / битрейт / пиксели / лаг в записите

Здравейте!
Правя опити да стриймвам / рекордвам геймплей…, та използвам последната версия на OBS Studio.
Игрите които се опитвам да стриймвам са CS:GO , Fortnite , Leagueoflegends…

SPECS:
CPU: i5 4460
GPU: GTX 960 STRIX 2GB DDR5
RAM: 8GB DDR3 1600mhz

Това което искам да постигна е 720p 30/60fps с добро качество.
Ползвам (ще ползвам) face cam + overlay-и.

При NVENC CS-GO върви идеално на запис 5000 битрейт 720/30fps , но Fortnite зацепва в записите…
Да вметна само, по време наигра никакъв лаг нямам и при двете игри, единствено докато гледам записа / стрийма.

Buffering няма, за мое щастие :slight_smile:

Та, трябва ми малко помощ! HELP - SOS! #готьо47

2 Likes

Пробвай Streamlabs OBS

2 Likes

nvenc няма как да не лагва та то вземаш от видео картата за да рендърва и играта и стрийма/рекордването

Да, но използва H.264 чип на самата карта. NVEC не използва самото GPU за енкодване.

Дал съм го като пример само, ползвал съм и x264 и NVENC :slight_smile:

Ако ги изпозлваш едновременно, това обяснява проблема. Пробвай само NVENC (не се препоръчва са стриймване).

Я качи някакво видео и дай да видя за кавко става дума. :slight_smile:
Също не знам дали знаеш ама не е добре да стриймваш в Twitch с 5000 битрейт ако не си партьор освен ако не са го променили наскоро.

@Gothika_47 Като спомена битрейт, ти с колко стриймваш, щото като се движиш във Fortnite прилича на Minecraft :smiley:

1 Like

5000 bitrate ама е нормално защото има много неща, които се движат на екрана. Мога да го оправя като си променя preseta ама това ще ми направи процесора да се товари супер много. След година ако стана богат стриймър ще си купя втори компютър за стрийма и тогава качеството ще е 3-4 пъти по-добро. :smiley:

2 Likes

Заснето чрез recording x264 1080p рескелнато на 720p 30fps (sharpened scaling, 16 samples). Bitrate 3500 / Veryfast preset , Keyframe Interval (2) , Profile: main

Качи го в youtube бе луд. :smiley:

Брат див ме направихте :smiley: :smiley: Тъмна Индия ми е всичко още хаха https://youtu.be/hnWGbmonvTA

1 Like

Локни си кадрите на 120/60 от опциите на играта. Като ти мигат така може да има разминаване и да забива както става при мен.

Също ето ти моите настройките с CRF. :]

Това само за recording ли става или и за stream? Виждам съвсем лека промяна - може би малък баланс между пикселите … :smiley: Попитах и друг стриймар, каза че можело да бъде фактор и 60 FPS графата в OBS… А, аз стриймвам на 30

и аз имах проблеми, но си локнах фпс-а на 30 и сега нямам :smiley:

🤔