Какво мислите за видео картите втора ръка от OLX

Бих искал да видя мнението ви за 2 ръка видео картите и ако може също мнение за тази обявя Asus ROG GTX 1060 6GB OC STRIX видео карта гр. София Център • OLX.bg (ако не взема тази ще дам още някъде около 120 отгоре за Advanced edition ама чисто нова)

Аз не бих купил видеокарта втора ръка, освен ако не е от приятел, който знам че я държи в добро състояние.

Аз бих си взел това:

За 40 лв. отгоре, картата не е само малко по-мощна, особено в DX12 и Vulkan игри, но и има 2 GB повече памет. Ако искаш нещо с по-хубаво охлаждане:
https://ardes.bg/product/msi-radeon-rx-580-8gb-armor-oc-radeon-rx-580-8g-armor-oc-94987

Аз не бих си взела видео карта втора ръка и то от OLX но както си решиш ти .:smiley:

Аз не бих си взел нищо от OLX :smiley:

не си само ти :joy::grin:

Аз имам на 2та компа карти от olx gtx 1070ti … Downclock-вани са… Държани са в чудесни условия при копаене… Не са вдигали повече от 55 градуса… И са с 2 год… Гаранция за 500лв едната…
Ако нямаш пари за подобни карти препиръчвам gtx 980ti да намериш… Тея карти са велики
Най-хубавите карти са от копачите :slight_smile:
Като купуваш карти от olx питай за температурите, дали са клоквани, колко време са копали, имат ли гаранция… И такива…

Какво мислиш за тази която съм пратил линк има гаранция към някаква компания extreme digital даже ми прати снимка на нея ама не съм сигурен за самата фирма

Не си струва… За тази цена ще намериш 1070 която е много по добре…утре ще се разровя и ще ти пратя няколко обяви

Добре благодаря ти много като цяло благодаря на всички които се отзоваха на тема и ви пожелавам весели празници :slight_smile:

“имаш 2gb повече памет”… Моята стара карта gtx 980ti се справя по-добре от тоя боклук с извинение… Паметта не е от значение при картите… Щот 980ti се справя колкото 1070 а тя е с 2 gb повече памет (980ti е с 6gb) както казваш ти… Клока на самата карта е в полза на 1070…ама шината там е по-малка…
Принципно по пътя на логиката колкото по-голяма е шината толкова повече производителност ще има… :slight_smile:
Ама сега се правят и карти с малки шини за да не харчи толкова ток :confused:

Ключова дума “стара”. Ясно съм си изразил мнението си за използваният пазар.

Да, докато не свърши. Ако това беше вярно, защо слагат повече памет на новите!

По твоята логика Vega 64 с 2048 битова шина, трябва да смазва RTX 2080 TI, която е с 352 битова, но това не е така.

Бърза памет и шина са важни, но не са е единствният фактор.

Не е важна само шината :slight_smile: и какъв формат е паметта, както и нейната бързина в случая… Както ти каза…
Повечето памет играе роля при дизайнерите най-вече ако не греша? В грйминга няма кой знае какво значение… На базата на моя личен опит ти казвам, че такава промяна няма…
И да не забравяме че вегата е направена за графични дизайнери, а не за геймъри :).
Все едно да сравняваш i7 8700k с някакъв epyc 32 ядрен сървърен процесор…

Защото е по-скъпа. Нова 980 Ti e около 1100 до 1200 лв, към края на производство. Нова 1060 6GB е около 580-650 лв.

Ако говорим за използван пазар, защо Porsche 944 от 1986 е по-бързо от Тoyota prius от 2017?

За геймъри е. Има Vega Frontier Edition, която е нещо като хибрид, но е с 16 GB VRAM.

AMD си имат отделна професионална линия за дизайнери:

https://www.amd.com/en/graphics/workstations

Чисто нова 980ti няма никъде… Това беше най-високия клас карта за времето си и в момента се намира на цена от 400лв… :slight_smile:

Естествено, че карта, която е на пазара от 3 години и е купена втора ръка ще е по-евтина и по-бърза от нова карта, но това не е вината на производителя, че не подобрява нещата. Това, че на теб ти са паднали хубави карти, не значи, че на всички ще им се паднат.

Промяна има. Performance-a на 980 TI е слезнал от TI картата до 70 серията.

Много ще ми е интересно, каква ще е цената на GTX 1060 след 3 години в olx.

Аз лично съм взимал няколко карти от olx и не съм имал проблем, както и съм продавал моята там и пак не е имало проблем. Просто преди да пазарувате разпитайте продавача, защо я продава при какви условия я е държал и т.н. Като цяло се познава кога човек иска да излъже.