Как да намерите стабилен Overclock на вашия AMD Ryzen 1700X с AMD Ryzen Master

Наскоро направих това клипче, в което ви показвам как сложих един лек Overclock на моя AMD Ryzen 1700X!

Тук ще сложа линк към всички програми, които ползвам както и малко резултати от клоковете! :smiley:

Резултати от тесовете при различен клок и волтаж:

:white_check_mark: 3.7 GHz @ 1.300 V
:white_check_mark: 3.8 GHz @ 1.300 V
:x: 3.9 GHz @ 1.300 V
:x: 3.9 GHz @ 1.350 V
:x: 3.9 GHz @ 1.375 V
:x: 3.9 GHz @ 1.375 V
:x: 3.9 GHz @ 1.400 V
:white_check_mark: 3.9 GHz @ 1.425 V

Софтуер:

AMD Ryzen Master

https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master

CPU-Z

AIDA 64

https://www.aida64.com/downloads

CineBench

https://www.maxon.net/en/products/cinebench/

Ако имате въпроси или резултати от овърклокове може да ги споделите тук.

3 Likes

Ако ще overclock-вам процесор ще ми трябли повече ватове в сравнение ако не е overclock-нат?

А има ли разлика ако не Overclock-вам Ryzen 7 1700X, а Ryzen 5 или Ryzen 3 със същите стъпки. И също евентуално ако имаш време, можеш ли да направиш и туториал за интел процесор, понеже не знам дали и при AMD и Intel е подобно Overclock-ването?

Всички Rysen процесори се клокват по един и същ начин. Доколкото интел, мисля че трябва да ходиш в BIOS-а и да клокваш от там. Ако някой знае софтуер, като Rysen Master за Intel, plz share.

@TheEagleGamerBG Заповядай! :slight_smile:
Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU)

1 Like

Мисля, че няма разлика между различните Ryzenи, НО някой не могат да се клокват колкото други. За Intela ми аз правих същото като във видеото, но човърках директно през BIOSа.

2 Likes

искам да знам видеокартата ми GTX 1050TI искам да я клокна на макс има ли шанс да ми изгори?

Да.трябва това да е 20 символа

Ако използваш MSI Afterburner и не слагаш никакви custom BIOS-и на карата, няма да изгори. Има вградени защити, които автоматично гасят компа когато нещо опасно се случва. Това, което може да стане, е да намалиш живота на картата.

А искам да попитам, освен с BIOS-a и с Ryzen Master, може ли с друг софтуер да се оувърклокне?

MSI Afterburner е доста добра програма затова. :slight_smile: Само гледай да не пишаш клока с 3-4 различни програми едновременно, че ще стане мазало…

MSI не е ли за видеокарти?

Да. За видеокарти е.

Може ли да направиш, Нан да си overcklock-на GTX 1060 3-6 gb

Има бая tutorial-и в youtube, как се overclock-ват видеокарти и всички стават по същият начин. Има малки разлики между AMD и Nvidia карти, но ако знаеш как се клоква GTX 970 (примерно), значи знаеш как се клоква GTX 1060. Имай предвид, че Nvidia карти (AMD също го имат, но не е много ефективно) се “overclock-ват сами” с GPU Boost технологията, така че не очаквай кой-знае какви подобрения, ако го направиш ръчно!

MSI A320M PRO-VD/S V2 това дъно позволява ли overclock!

Не, само B,H,Z дъната могат.

Готик моля те направи видео и за Intel :smiley:

Същото е като за ryzen-а само че влизаш в bios-a, горе са написали. Направи си труда да прочетеш. Не чакай на готово, в интернет има много туторияли

Не е нужно да влиза в BIOS-а. Може да използва това:

2 Likes

🤔