Проблем при Overclock

Здравейте преди няколко дни се опитах да си делидна процесора обаче половината транзистори заминаха купих си абсолютно същия процесор но след като го поставих не мога да пусна windows-a ако искам да е клокнат стига до черен екран с примигваща долна черта чудя се ако преинсталирам windows-a ще се оправи ли ?

Ако не е клокнат върви ли? :smiley: Също нали знаеш, че различните процесори се клокват различно? Може един да се клокне с 10 процента без проблем а друг да крашва на 2.

без клок си върви без проблеми по принцип го клоквам на 4 Ghz на 1.35 волта пробвах дори и на 1.375 процесора ми е i7 920

Пробвай с по-слаб клок. Този може да има проблеми с овърклока. :smiley:

пробвах на 3.66

компа се пусна просто в windowsa Ми показва че е на 2.67 както и в такса ама в cpu z е на 3.66

В сайта пише, че Processor Base Frequency е 2.66 GHz което значи, че може да се бууства на 3.66 при натоварване?

Не бууста при натоварване му е 2.8 преди малко си поиграх малко и успях да го подкарам на 3.6 на 1.250 волта и се чудя дали да провам за 3.8

В крайна сметка клока който постигнах е 3.8 Ghz на 1.32500 волтаж но градусите в синебенча стигнахна над 95

Намали малко или помисли за друго охлаждане! Ще го пре**еш тоя процесор…

Ти луд ли си?! :g47sad: Какво ти е охлаждането? Моя дето е клокнат на 4,5 пържи на 75 градуса макс и това, е защото ме мързи да си променям настройките на охлаждането.

1 Like

по принцип ползвам Corsair H50 водно но не ползвам вентилатора от комплекта ползвам някакъв на залман който е на 1700RPM в сайта на Corsair пише че и този от водното движи на 1700RPM докато играя fortnite процесора не се е качил на повече от 75 градуса

като цяло проблема се оказва термо пастата с много малко топлопроводимост е … аз съм много малоумно дете заради тва че не гледам си преебах процесора и съм втре с 20 леа …

Аз ползвам най-евтината термопаста дето си идва с охлаждането и пак няма такъв проблем. Ти да не си ползвал маргарин? :smiley:

2 Likes

Noctua forever <3… Водното ако помпата ти се скапе дори няма да разбереш :smiley:

по принцип ползвам Cooler Master GREASE IC VALUE V1 но мисля да взема течен метал

Внимавай при поставянето на течния метал че си е е**ло майката ако капне където не трябва :smiley:

Освен ако дъното ти не поддържа Fan Failure. :slight_smile:

Аз си оставам от страната на въздуха… 1st place - performance

Добре а каква термо паста можете да ми препоръчате освен течния метал ?

🤔