Overclock на монитор?

На скоро гледах ето това видео https://youtu.be/jUwwtNIRndo , и се пробвах да клокна моя монитор не знам точен модел, но е 60Hz 1680x1050 Native, пробвах да го клокна на резолюцията само на която играя Fortnite (1050x1050) и се случва нещо много странно не знам как точно да го обясня но мишката ми не отчита където трябва примерно искам да сложа някой скин а маркирвам друг.

Въпросите ми към вас са: 1.Safe ли е овърклока на монитор? 2.Как да оправя този бъг който описах по горе?

П.П: Надявам се да съм оцелил правилната категория :smiley:. Весели празници ! :santa:

Най-вероято е от самия overclock. Когато overclock-неш някоя част на компютъра, независимо коя, ти един вид и задаваш параметри, които не са предвидени от производитея.

До колко херца стигна? Ако не е повече от 70 аз бих си го оставил на 60. Пробвах това със старият ми монитор и нямаше кой-знае каква разлика, поне за мен (стигнах до 68 Hz).

Дали е safe, на теория не. Споменах по-горе защо, но на практика, сигурно. Поне за мен разликата не е осезаема, за да си струва. За разлика от overclock-ване на процесор, при мониторите само знаем, hz-овете на, които се опитваме на го накараме да рабори. Не знаем волтаж, температура и т.н, което го прави доста трудно за знаене колко сме близко до предела.

Също имаи предвид, че ако играеш на 50 fps и на 240 Hz да ти е монитора, няма да видиш разлика.

П.П Оцелил си категорията. Весели празници и на теб! :christmas_tree:

Стигнах до 75Hz но за жалост не съм ги тествал в игра :frowning:

Според мен това е проблема, пробвай да го клокнеш на native резолюцията :slight_smile:

Ако нямаш g-sync или free sync, нама значение дали си в игра или не, постоянно ще върви на една и съща честота.

Мерси, ще пробвам като се прибера

Възможно е да овърклокваш монитор, но лично според мен няма абсолютно никакъв смисъл за 10 Hz… :smiley:

Това за мишката… Нещо като delay се получавам според мен заради клока…