Относно стрийминг PC

Не не не не, в никакъв случай :smile:

Трябва му някакво видео, понеже райзените нямат видео ядро.

Даже ако осъществя билда, мога и с GT630 да го карам, понеже имам вече GT630. Както е наспо, но той е с GT730. Не мисля че ще има проблем ако съм с 630-ката

Ryzen 5 2400G, който има вградено ядро също би ти свършил работа, но щом вече имаш видео карта си вземи по-мощния zen 5 2600x + GT630 и си готов. :slight_smile:

2 Likes

Ако gaming pc-то ти ще е с 2700X, пробвай само с един компютър. 8 ядра / 16 thread-а би трябвало да стигнат. Ако сега започваш няма смисъл да инвестираш пари в отделен компютър за стриймване. @Gothika_47 е с i7 5820k (6 ядра / 12 thread-а) и доколкото съм гледал може да стриймва на 1080p60 без проблем, но само той може да уточни. 2700X, доколкото знам, е по-бърз от 5820k, така че трябва да ти стигне.

Само ако 2800X не е излязъл.

С какво да започвам?

Twitch и youtube. :clock1130:

Аз стриймвам в Twitch от вече година и половина, както и от толкова време качвам в YouTube

Говоря като развитие и популярност. Щом на @Gothika_47 не му трябват 2 компютъра, едва ли ти трябват на теб, но ти си решаваш.

Ако имам втори комп само за енкодинг/стрийминг ще имам няколко бонуса:
Игрите ми ще вървят по-добре.
Качеството може да е малко по-добро.

Като цяло ако ще стриймвате за фън няма смисъл да не говорим, че дори да се “голям” стриймър като мен ще ви трябват години да си избиете инвестицията. Моя комп е към 4000 лева и можете сами да сметнете колко време ще трябва да си го избия от ютуб с тия 100-200$ на месец… :smiley:

1 Like

🤔