Примерни pc конфигурации и въпроси за тях

Здравейте!:slight_smile:

Понеже вече във форума имаше няколко теми със запитвания за конфигурации, реших да направя тема в която да постваме примерни конфигурации на различни цени, да ги обсъждаме и да даваме съвети на хора, които се чудят точно какво да си вземат.

Също така, искам да напишете какво мислите за идеята. Надявам се да я харесате и да дадете и вие няколко примерни конфигурации или вашите лични.

А сега по същество.
Първата конфигурация, която ще ви покажа е с бюджет до 1000лв, предназначена за играене на игри (вероятно ще можете и да записвате Game Play със Shadow Play на по-слаби игри, като LoL, HS, CS, Dota2).
ВАЖНО!!! НЕ СЪМ ТЕСТВАЛ КОНФИГУРАЦИЯТА, ТЯ Е ПРИМЕРНА.
Освен това я събрах на бързо и ако имате по-добри предложения за някои от компонентите с удоволствие бих ги сменил.
CPU - Intel Pentium G4560
http://desktop.bg/desktop_cpus-intel-Pentium_dual_core-BX80677G4560SR32Y
Дънна платка - ASRock B250M-HDV

RAM памет - 8GB DDR4 2400MHz Team Elite
Като в бъдеще може да ъпгрейднете до 16GB

Видео карта - Gainward GeForce GTX 1050 Ti 4GB

HDD - 1TB 7200 rpm Seagate Barracuda Guardian

Кутия - AKYGA AKY499BL

PSU - Raidmax RX-500XT

или be quiet! SYSTEM POWER B8 (препоръчително)

Линковете към всички части водят в desktop.bg, където може да използвате промокод “G47” :wink: И да спестите някой друг лев :wink: :wink: :wink:

Втората конфигурация, която ще ви покажа, е моята лична.
НЕ ВИ Я ПРЕПОРЪЧВАМ, ПОНЕЖЕ СЕГА МОЖЕТЕ ДА СГЛОБИТЕ НЯКОЯ ДОСТА ПО-ИЗГОДНА.
Все пак ще я постна защото знам, че работи и мога да отговоря на всякакви въпроси свързани с нея.

CPU: AMD Athlon X4 860K
MB: ASRock FM2A68M-DG3+
RAM: Patriot Viper 3 (2x4GB) DDR3 1600Mhz CL9
GPU: Asus AMD Radeon R7 360 OC 2GB
HDD: 500GB Seagate Constellatio ES
SSD: 128GB Transcend 370S
Кутия: Game Daemon 7001, ATX Mid Tower Case
PSU: Spire Pearl 550W, 80+

Някои от частите, днес се намират по-трудно, за това няма да слагам линкове.
Компютъра може да подкара най-новите игра на по-ниски настройки, както и да за писва с ReLive на 1080p@60.

Надявам се статията да бъде полезна. :slight_smile:

1 Like

Аз лично бих взел по-хубаво захранване. Някое на be quiet!, Corsair или Seasonic. Иначе добър пост. :slight_smile:

Според мен би трябвало да свърши работа, но не мога да съм сигурен преди пробвам. За това предлагам be quiet! SYSTEM POWER B8 като алтернатива.

Малко по-скъпо е, но със сигурност ще свърши много добра работа:wink: и се побира в бюджета :slight_smile:

П.С. Добавих го в поста.

1 Like

То винаги по-скъпото е по-добро :smile:

Иначе моята конфигурация е
CPU:Intel Core i5-6600K
CPU Cooler:NZXT Kraken X61
Motherboard:MSI Z170A GAMING M5
RAM:G.Skill Ripjaws V Series 16GB
SSD:Samsung 850 EVO-Series 250
HDD:Seagate Barracuda 1TB 3.5"
Video:MSI GeForce GTX 1060 6GB
Case:NZXT H440 (Matte Black/Red)
Power Supply:Corsair RMx 750W 80+ Gold Certified (нарочно е 750 понеже ще ъпдейтвам видеото :smile: )

Но тази конфигурация е high end pc master race :smiley:

1 Like

H110 mobo ще трябва Биос ъпдате за да работи с 4560 защото е Каби лаке бих препоръчал B250 mobo със 2400 рам памет

Прав си. Доста голям пропуск от моя страна :sweat:, отново ще трябва да едитна поста :cry:

I5 + GTX 1060 не е high end pc master race

Сиг за това ще ъпгрейдва видеото :smiley:

ми пичага кой друг от тука има комп за 3к ? + 1060 подкарва всичко на high и т.н

Аз донякъде, само че съм със gtx 970 и i7 4790k. + 1060-та подкарва всичко на high засега. The Witcher 3 на max няма да мине 60 fps. Според мен high end pc master race e всичко над 1070.

gtx 970 вече е минало както и сокет 1150 :smile: до колкото знам още 1 година най-много и го спират от производство

Не е въпроса колко хора имат комп като твоя, а дали хардуера ти е the latest and the graetest. Аз имам комп с Intel Celeron 440, ако съм единствения тук с такъв това значи ли, че е high end конфигурация?

Защо да е минало (Говоря за мощност. Знам, че не си струва да се купи в момента.)? Засега няма игра която да не мога да подкарам. + GTX 1060 не е много по-мощна. Това, че I7 4790k няма да го произвеждат след една година не значи, че не е мощен. I7 2600k въпреки, че не го произвеждат, си се справя. + I7 4790k > I5 6600K

Честно казано всички си мечтаем да имаме комп за 10000,но бюджета който имаме в момента не ти позволя това.Затова ето една примерна конфигурация от мен.
Процесор:AMD X9 FX-8300
8 физически и логически ядра
може да се овърклокне от 3.30-4.20ghz но ви препоръчвам ако ще бъде овърклован на макс трябва да имате добър кулар за да поддържате,градусите ниски цена -290лв
дънна платка:Asrock 970 pro3 rev 2.0
цена:146лв
рам:4GB DDR3 1600MHz Corsair
цена 70лв но препоръчвам ако имате бюджет от хиляда да си вземете две плочки за подобър фпс в игрите и повечето,поточно тези който излязоха на скоро искат 8 или 16 гб рам.
Кутия:RAIDMAX Vortex V4 Black/Green има и други цветове
цена:74лв
захранване :CoolerMaster B600 ver.2
цена:118лв
видеокарта;Asus Radeon R7 240
цена:139лв
харддиск:1TB 7200 rpm Seagate Barracuda Guardian
цена:115лв
ако искате и ссд може да си добавите препоръчвам ви това:32GB SATA Transcend 370S
досега с всичко без ссд и втора плочка рам цената излиза около:952лв
ако беше с ссд и втора плочка рам цената е:1057лв
надявам се някой да съм помогнал на някой с тази конфигурация ,както казвам конфигурацията е примерна. :man_with_turban:

Брат каква е тая стена от текст бе. :smiley:

по подробно реших да обесня конфигурацията която давам за пример иначе сори :thumbsup:
щото аз съм един от хората който ги марзи да гледат информацията и гледат клипове тубата за тва

Да бе ама 99% от информацията ти е ненужна. На кой му пука колко му тежи някоя карта или колко е гаранцията и? :smiley: Хората искат само модел и цена другата информация я има в сайтовете дето ги продават.

веднага ще я опрая готов си нямаш проблеми иначе ще се опитам да бъда по активен в темите с кратка информация

готово е всичко оправих я.

Дъното е прекалено скъпо и по добре избери евтина кутия със захранване като тази http://desktop.bg/desktop_cases-goldenfield-golden_field_d212_midi_tower
Тъй като видео картата ти иска стандартен pin-connector

🤔