Купувам PS4 игри

На скоро се сдобних с PS4 и искам да си купя няколко игри. Може да ми пишете с оферти на лично съобщение.

1 Like

Ако искаш може да се видим някой ден в Пловдив да ти дам моите, да ги разцъкаш и после може да ми ги върнеш. :smiley:

3 Likes

Кои игри имаш ти?

1 Like

Защо да ти ги връща като вече нямаш пс4!?

1 Like

Може би защото може да си купи в бъдеще, а и казват, че PS5 ще има backwards compatibility с PS4.
Хммм…:thinking:

Sony са задници, те искат пари
За ps3 можеха, но не направиха.

1 Like

От къде знаеш, че са можели?
ПS3 е с Power PC архитектура, за разлика от PS4 и PS5, които са на x86, което значи, че ще им е нужда повече изчислителна мощ за да емулират PS3 на PS4, от колкото PS4 на PS5.
Вероятно дори няма да има нужда да емулират PS4, понеже са идентични с PS5.

Power PCтата умряха още 2005

1 Like

Готьо си е продал ps4 малее колко съм назад :smile:

Защото може би ще си взимам след време?

Продал съм си PS4ката ли? Сега разбирам. :thinking:

2 Likes

Ем горе пише че нямаш ps4??

@Gothika_47

Да, но…

1 Like

Да но… Съм прав

1 Like

За кое си прав?
Как ще емулираш PS3 на PS4?
:thinking:

2 Likes

Да ама не пише, че съм го продал. :smiley:

@iprogramforfood
The Last Of Us.
God Of War.
Spider Man.
Monster Hunter World (ще ти трябва PSN да играеш онлайн)
DBZ тая новата, не и помня името. :smiley:
Starwars Battle Front дето EA я осраха ама според мен е отврат с контролер.

Sony определено неможеха да направят PS4 да играе PS3 игри. За backwards compatibility има 2 вариянта. През хардуер или през софтуер. Ако бяха заложили на хардуерната опция, трябваше да сложат Cell процесора от PS3 като 2-ри процесор в PS4, което щеше да вдигне цената значително.

Софуерният вариянт, значи да се направи емулатор. В момента има Open Source PS3 емулатор, който е изключително тежък на процесора. Дори и на 8 ядрени Ryzen-и има проблеми. Незнам дали знаеш, но процесорите в PS4 и PS4 Pro са пълни картофи.

Cell процесорът е сигурно най-сложният процесор някога правен. Не е труден за емулация заради PowerPC архитектурата, а заради SPЕ-тата и самият дизайн на чипа. Ако на някой му се чете повече за това как работи Cell процесора, може до направи тук.

TL;DR PS3 има процесор, който е скъп за производство, което значи, че неможе просто да се сложи в PS4 и е прекалено сложен, за да се емулира на процесора на PS4.

Причината поради, която Xbox One и Xbox One X, могат да играят Xbox 360 игри, е че процесорът, който е в Xbox 360 е със сравнително стандартен дизайн.

@bumtras

+1

2 Likes

Мерси за предложението, сега разцъквам god of war, но ще се радвам да споделиш The Last Of Us. Ще пиша някой ден да те черпя пица и да се разберем.

TheEagleGamerBG ще ми продаде detroit become human и сме 6 точки.

Също така ще ви помоля да се придържате към темата :slight_smile:

1 Like

Били си продал Monster Hunter World-а и за колко пари?

1 Like

Повечето ми игри са Review Copy така, че няма никакъв шанс да ги продам заради колекционерската им стойност. :slight_smile:

3 Likes