Да включа ли RTX 2060 в билда ми?

voodooheadstv

Имам 2000лв. и искам да си купя компютър.Видях че RTX 2060 не е толкова скъпа и реших да я добавя в build-а ми.Но парите надвишават бюджетът ми с около 200 лв като я сложа.Въпросът ми е дали да махна RGB нещата като рам,дъно и кутия и да ги заменя с несветещи зада имам достатъчно пари.

Голямо ДА, една кутия за 150лв след време и хубава лед лента и rgbто ти е готово, няма да е същото като с 240мм водно и светещите рам, но пак ще е красиво

Ест, че да. По-добре да можеш да играеш хубави игри отколкото да е красиво :wink:

RTX 2060 е малко надценена и според мен 1070 или 1070 ti са по добър вариант. То с 2060 на медиум на BF5 Върви едва 60fps… Тоз Ray Tracing Прай ТОлкоз Скъпа… Па ко толкоз щеш да си модерен и да си с 2060. Си одрежи рамта и сложи Обикновенна без охлаждане и забрави за сякво rgb ако процесора ти се овърклоква а няма да го овърклокваш го смени с Без K или X .Зимаш кутия за 50 лв с 2 вентилатора за по 5лв и БУУМ -200лв… Хммм Друго не мисля че може да замениш за по малко пари… а и 2060 земи с 2 вентилатора или 1 на Гигабайт по евтини са. КЪсмет >>> Само ако кажеш кви са частите веднага щи кажа кво да махнеш за по малко пари без да губиш пърформънс. :slight_smile:

мерси много!

RGBтата в компютъра винаги са просто гъзария. Ако можех да избера между това компютъра ми да прилича на дискотека и това да не свети, но да спестя дори 50 лева бих избрал 50те лева.

Освен за готини снимки тия RGBта най-много да ми светят докато спя. Също аз винаги гледам производителността да е над всичко и външния вид никога не ми е бил важен, защото бих си купил най-грозната PC кутия стига да е лесна за чистене, да охлажда добре и да е удобна за ползване като цяло.

Ама нали RGB-то дава 5% повече FPS и как ще играете Quake II с RTX на 30 fps без RTX2060 :kappa: :lul:

А лепенките 3 фпс плюс, нека не ги забравяме

Лепенките не струват, за това си залепих AMD лепенката на котлона :joy:

На бас че загрява като стъклокерамична печка…
За 30 сек🤣

Първо много мразя светещи компютри безсмислено хвърляне на пари
Второ вземи си друга видео карта да речем доказано е че 1017 ti е по мощна от RTX2060 така че по добре не си прави к8моа на дискотека и си вземи 1017 ti не само 1017 тя е по-слаба от 2060

И каде е доказано че 1070ти е по бърза.Освен ако има нов модел 1017 за който не съм чул и той найстина е по доброто решение искам да го видя.Отностно светлините съм съгласен.

искал е да напише 1070, а не 1017
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1070-Ti/4034vs3943
г/д са еднакви, въпроса спада до цена и rtx support