Нормални ли са температурите на тази видео карта rx 5700 xt?

Здравейте, преди няколко дена си купих Asus rog strix rx 5700xt oc. Когато я включа на performance мод и пусна fortnite (всичко на макс и 1920x1080), при продължително играене температурата се вдига на 82-83 градуса пада рядко до 76-78 градуса. Та мисълта ми е дали е нормално.
Благодаря предварително!

В повечето сайтове дават 72 градуса нормално при 83 няма да ти гръмне картата, но ако можеш думни още един вентилатор на кутията. :slight_smile:

Моята кутия има 3 отпред за вход и 1 отзад за изход, но има място за един отгоре и един на дъното на кутията.

Моята RX 580, а преди това и 480та ми никога не вдигаше оборотите на вентилаторите достатъчно. И аз вече 1 година ползвам MSI Afterburner, със него си настройвам при един колко си градуса, вентилаторите да се включват. Примерно при 30° - 20%, 40° - 40% при 45° - 60%, 50° - 70% и т.н.
Лесно е, мисля че ще се оправиш. Вярно, ще започнеш да си мислиш че в стаята ти има изтребител, ама няма да се притесняваш за температури. Освен тази в стаята естествено, спираш отоплението и отваряш прозореца :rofl:

Знам за тази опция обаче не ми се занимава😁, трябва да намеря време да си поиграя.

1 Like

🤔