Rx 580 или GTX 1060

Понеже наскоро си взех компютър но не ми стигнаха парите за видео карта (подкарвам го на една GTX 745 на един приятел) и се чудя за видео карта та въпроса ми е дали да си взема asus strix rx580 top Edition(ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING | Graphics Cards | ASUS Global) или asus strix gtx 1060 oc(ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING | Graphics Cards | ASUS Global) какво бихте предпочели вие

CPU:Ryzen 5 2600
RAM:HyperX Predator 8GB 2933Mhz
MOBO:ASUS TUF B450 PLUS
PSU:Coolermaster B600 v2 600W

Ще си пасва с ryzena :rofl:
RX580 е по-добра от 1060 по бенчмаркове и в игрите… +това в бъдеще можеш да решиш да си вземеш някакъв хубав монитор с free sync и тогава става муцка :blush:

Хвърли едни око на rx 590, xfx-а е със 50лв по-скъпа от rx 580-ката а е по-добра и от двете горепосочени карти. А колкото до въпроса ти 1060<580<590.
Напълно подкрепям това:

Freesync мониторите са много по-евтини от тези с Gsync и затова си заслужава повече да си вземеш amd видео карта

+1 за RX 580. Само бих ти предложил да вземеш на SAPPHIRE NITRO+ модела. Вярно е, че e с два вентилатора и, че като цяло не е толкова добра, но според мен, за 222 лв. по-малко си струва.

Ако държиш да е Asus, имат “Dual” картите, пак според мен си струват повече.

зависи на каква резолюциа играеш ако играеш на по голяма от 1080 зами 580ката ако не земи тази която харесаш

Препоръчвам Sapphire… Евтини са… И са партньори на AMD… Едни от най-големите :slight_smile:

Да ама видях че тези видео карти са с най висок клок и заради тива се чудя между тези да strix-а

Съгласен съм и но още няма 590-тки в България или по точно при по големите и сигурни сайтове

Можеш и сам да клокнеш всяка една карта, за 200 лева не си струва…

Е да ама като не си много наясно с колкването по добре да използвам factory clock-а

Брат за 200 лева разлика…
Ще отидеш в ардес примерно и за 40-50 лв ще ти я клокнат, начини винаги има

Разликата е буквално 20 Mhz, което е нищо. Даже незнам дали ще има 2 fps отгоре.

Asus strix

Saphire
А има ли някаква разлика в fps в такава разлика на memory clock speed-а защото е много

Объркали са нещо.

На страницата на Asus казват, че скоростта на паметта е 8 Gbps (8000 Mbps), а тук за писали, че е 8000 Mhz. Объркали са скоростта на паметта с честотата. Разликата в паметта е минимална.

TechPowerUp е добър източник на информация.

Добре благодаря като до събера парите ще взема тази а дори ако има 590-тка на българския пазар ще взема нея

Благодаря на всеки който си изрази мнението!

2000 Mhz е реалната честота и понеже GDDR5 е с четворна скорост, ефективната честота става 8000 Mhz.
Може да прочетете повече за ефективна и реална честота тук или се разровете из интернет за повече информация.