Ryzen 2200G 8GB Ram(5.44 Usable)?

Здравейте, Направих Билд с
Ryzen 3 2200G
Vega 8
750GB WD Blue 2.5’
2X4GB DDR4 2400
Но Използва само 5.44GB от рамта ми.
Не ми се беше случвало толкова малко преди около 7.5GB но не е и под 7

Последно много ли е или малко???:thinking:
И къде го гледаш това, в таск мениджъра ли? И какво си отворил през това време?:thinking::thinking::thinking:

В таск мениджъра пише 5.4 и в контрол панела. И 5.4 в малко. 3 Chrome таба и Умира :joy::joy::joy:

Сега те разбрах.
Пробвай да извадиш паметите от дъното и пак да ги сложиш.
И аз имах подобен проблем и го реших така, но при мен имаше само 4GB useable, т.е. цяла плочка не работеше. За това не съм 100% сиг дали ще работи при теаб, но си струва да пробваш. :slight_smile:

Другата е отделена за вграденото видео, можеш да регулираш от биоса колко рам да използва като макса май беше 4гб.

Това го гледах ама не намерих къде В Биоса

Какво ти е дъното, ако е същото като моето, може и да мога да се сетя къде точно е. Ако не, търси много в нета и по форуми, аз гледах 2 дни докато намеря къде да вляза за да регулирам всичко…

Максa е 2GB, къде остават другите 0.6?

Нямам никаква идея. И на мен ми се губеха няколко стотин мб, но им обръщах внимание. В момента вече ми е все тая защото си имам видео карта. Предполагам и неговия компютър няма да остане вечно без видео…

Това което се случва е че видео картата, която е в процесора няма собствена видео памет. Всяка вградена видео карта краде малко от рамта, за да може да оперира. Това число варира от 64МБ до 2ГБ. Това може да се конфигурира от биоса на компютъра ти.

1 Like

Този клип би трябвало да ти помогне :slight_smile:

🤔