Помощ с Ryzen 3 2200g ми :–)

изкам да попитам взех си Buget Vega оваче не се представя на игрите каквото очаквах сам си апдеитнах биоса и трябва ли нещо втре да се баря че фпс в игри като цс го и фортните и подобни са лоши гледах тест на фортните 70 фпс на медиум а на мен ми варви с 40 60 фпс на low и теста беше с една плочка няква идея що е толкос малко фпс и изведнъш докато цъкам екрана лагва за сек и пак се оправя а компа не дига поиче от 50 градуса плс помощ че съм омъркан с тос раизан ? ryzen 3 2200g е с една плочка 4gb 2666 херца

Това ти е проблема. Повечето тестове са с 2 плочки на 3200mhz. Понеже вградената Vega видеокарта изпозлва RAM като видеопамет, това да имаш 2 плочки прави голяма разлика. Нещо, което може да подобри нещата при теб е да отидеш в BIOS и да избереш XMP профил за RAM-та, който и “казва” да рабори на 2666mhz. По default трябва да върви на 2400mhz. Също, при първа възможност, купи си още една плочка рам.

Ще е хубаво и да си редактираш поста, за да се разбира за какво става дума, без да трябва да се чудиш.

2 Likes

Също така от настрой от биоса процесора да ползва повече от рамта за врам. Аз така направих на моя r5 2400g и фортнайт ми върви с 60 твърди, като понякога дропва или до 1 или до 30, но е за по-малко от секунда. Да кажа че съм с 2х4гб на 3000mhz, ако си с една плочка 4 или 8 ще се справя по-зле с игрите.

2 Likes

брат я кажи де да вляза в биоса да го напрая дето е тва за херцовете там ли или някаде дръгаде с А320М съм дъно да не е на авто нали “ ? и кво е тва XMP ?
мс за отговора но на единия тест гледах че е с една плочка 4 гб на 2400 херца

Зависи от производителя и точния модел на дъното. Виж в google.

Незнам какъв тест си гледал, но сигурно не е бил верен.

Аз се родих около час, два докато намеря гайда специално за моето дъно(a rock ab350m pro4). И беше забутана настройката страшно надълбоко и повечето от наименованията, които срещнах ми бяха напълно непознати, обаче след бая кликане навътре в биоса и с помощна не незнайния сайт успях да вдигна врама. Да спомена че вместо 2гб бях натиснал 4, и не знам защо успях да ги вдигна толкова, а навсякъде в интернет пише че макса на използвания врам е 2. Но както и да е, потърси хубаво в търсачката за форуми и клипове и гледай да намериш точно за твойто дъно. Ровене му е майката! Също така задължително си вземи още една плочка рам, ако парите са проблем потърси в олх, няма значение, че е 2ра ръка, рамта мисля че има доживотна гаранция

има нещо подобно на дъното но то изполва рамта за видеокарта и ако го туря на 1 гб ми остава към 3 гб рам а тя винаги моита са използва на макс на 512мг съм я оставил и ще има ли някав проблем ако ся с тас плочка рам деро е в компа ако купя една още на същата честота но с по висока латентност от моята нещо ще бъгва ли или подобни

Няма да е проблем обаче плочката ще използва същата латентност като първата, то и с честотата е така.

🤔