Как да инсталираме модове в Stardew Valley ползвайки SMAPI

Много хора ме питате как да инсталирате mod-ове в Stardew Valley затова ви пиша тази тема! :slight_smile: За целта ще трябва да свалите и инсталирате SMAPI а след това модовете се слагат просто с copy+paste!

Линк за сваляне:

Част 1: Инсталиране на SMAPI

1. Пуснете играта поне веднъж преди да инсталирате SMAPI, за да може да се интесталира.
  2. Свалете най-новата версия на SMAPI от горния линк.
  3. Разархивирайте .zip файла някъде (НЕ В ПАПКАТА НА ИГРАТА!)
  4. Отворете install.exe и следвайте инструкциите.
  5. Инсталера, ще намери играта ви и ще инсталира SMAPI.
  6. Ако ползвате Steam, прочетете следващата част иначе просто отворете StardewModdingAPI.exe в папката на играта ви за да играете с модове.

Част 2: Настройване на Steam

1. Влизате в папката на играта си и копирайте пътя до нея. Би трябвало да е на:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Stardew Valley

Modding_-installing_SMAPI_on_Windows-_Steam_3

1. В Steam натиснете нясното копче върху Stardew Valley и изберете Properties.

Modding_-installing_SMAPI_on_Windows-_Steam_1

1. След това General > Set Launch Options:

Modding_-installing_SMAPI_on_Windows-_Steam_2

1. В полето пишете:
  • Пишете кавички (")
  • Натискате CTRL + V за да Paste-нете пътя до играта, който копирахме в Част 1.
  • След него копирате това:

\StardewModdingAPI.exe" %command%

• Би трябвало да изглежда така, но с пътя ви попълнен.

Modding_-installing_SMAPI_on_Windows-_Steam_4

1. Натискате OK.
  2. Вече можете просто да пуснете играта и ще можете да играете с пусната конзола и модове! :slight_smile:

Част 3: Сваляне и инсталиране на модове

Аз лично свалям модовете си от Nexus Mods известен сайт за всякакви модове на игри! :slight_smile:

Като си харесате мод просто цъкате DOWNLOAD (MANUAL)>download manually

След като свалите файловете ги разархивирате и ги слагате в папката MODS която се намира в папката на играта ви и я пускате през Steam!
Трябва да видите един конзолен прозорец, които ви казва дали всичко работи както трябва и може да видите дали някой mod е бъгнат. :slight_smile:

Хубави модове, които ползвам аз:

Lookup Anything

Много полезен мод! Като посочите нещо и натиснете F1 ви показва ВСИЧКО за него. Кога се сади, колко пари дава, трябва ли ви за нещо, колко имате и т.н. Много е полезно ако не искате да ровите в wikipedia.

CJB Show Item Sell Price

Прост мод. Когато посочите нещо в инвентара си ви показва колко струва то. :slight_smile:

NPC Map Locations Mod

Показва къде се намират NPCтата на картата ви за да не се занимавате да ги търсите постоянно!

Ако темата ви хареса и праснете едно :heart:

6 Likes

Добавих няколко от тях и като намеря време ще добавя още. Ако намерите добри модове, които не са в листа може да давате линкове и ще ги добавя. :slight_smile:

След като сложи ме модовете в папкта трябва ли да се появи нещо? Защото аз като отворя играта ги нямам модовете.

Ако си настройл всичко трябва да ти се отвори конзола заедно с играта и в нея пише, кой модове са заредени и дори коя ти е папката. :slight_smile:

Направили са го и дори да ти изкарава модовете, които ти са бъгнати и не работят.

Води се че съм направил всичко както трябва. Сега ще изтрия мода и ще направя всичко от начало, ако не стане, видяло се че няма да играя с модове. :frowning:

Виж мода ти да не е папка в папка! Кажи и кой, мод пробваш. :smiley:

като включа играта от стиим не ми се появяват модовете, но като включа мода ръчно ми тръгва и играта и конзолата с модовете.

Не си направил 4тата стъпка май. :open_mouth:

Може.
Ето някои яки модове които открих преди 1/2 дни
1:https://www.nexusmods.com/stardewvalley/mods/1630/? (To do list) Ако имате памет на златна рибка това е правилният мод за вас.В него може да си записвате разни записки като какво да продадеш или запазиш за Comunity Center-а.
2:https://www.nexusmods.com/stardewvalley/mods/1624/? (daily task report) Този мод ще ви позволява в начало на всеки ден да ви показва важни неща за вашата ферма, като колко от реколтата ви е увехнала, дали сте си нахранили и обрали животни и т.н (пълния списък го има в линка по горе)
3: https://www.nexusmods.com/stardewvalley/mods/1622/? (SelfServiceSHop) Отидете в магазина ама продавача го няма на касата и трябва да го чакате, е вече не с помощта на този мод вие ще можете да си купувате или продавате нещата в магазина, не зависимо дали има продавач на касата или не.
ПС. Ако намеря още модове ще ги добавя.

1 Like

🤔